Kullanım Şartları (Terms of Use)

ParlakJurnal.com kullanım şartları (terms of use) hakkında sitedeki kullanıcıları ve ziyaretçileri haberdar etmek üzere bu yazıyı hazırladık. Bu yazıyı okuyarak, kabul etmiş sayıldığınız kullanım şartları ve hak talepleri doğrultusundaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

ParlakJurnal.com sitesindeki yazılar ve materyaller tamamen sitenin yazarlarına ve gönüllü kalemlere aittir ve özgünlük içermektedir. Sitemizde yer alan bütün özgün içerikler 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu’nun teminatı altında dijital imza ile korunmaktadır. Bu kanun ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Bazı içeriklerimiz edebi-fikir-sanat eseri niteliği taşıyabilir. Bu yüzden içeriklerimiz 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamı dahilindedir. Bu kanun ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz. Bu sebeplerden ötürü izinsiz kopyalanıp kullanılması sonucunda parlakjurnal.com yönetimi her türlü yasal haklarını kullanacağını beyan eder.

Kullanım Şartları

İçerik

ParlakJurnal.com sitesindeki içerikler -sponsor içerikler hariç- kendi yazar ekibi ve gönüllü yazarlar tarafından oluşturulmaktadır. Kendi fikirlerini ve düşüncelerini özgürce dijital ortama geçiren ekibe ait kişisel blog türünde çok yazarlı blog projesidir.

Sitede bulunan linkler

ParlakJurnal.com sitesinde bulunan linkler ile bağlantı kurulan dış linklerin içeriği kesinlikle takip edilmemektedir ve sorumluluğu linke ait adresteki içeriği oluşturan kişi ve kişilere aittir. Ziyaretçilerimizin linklere tıklamaları ve içeriği takip etmeleri kendi sorumlulukları dahilindedir.

İçerik Hakları

İçerik Hak Talepleri ve İhlali

Sitemizde yer alan içeriğin ve materyallerin bu siteye, bize ait olmadığını düşünüyorsanız yada bir ihlal bildiriminde bulunmak istiyorsanız bizlere iletişim sayfamızdan hızlıca ulaşabilirsiniz. İçerik ihlalleri gibi problemlerin hızlıca ve sorunsuz çözüleceğini sizlere beyan etmek isteriz.

İçerik Kullanımı

ParlakJurnal.com sitesindeki hiçbir içerik kaynakça gösterilmediği takdirde kullanılamaz. Lakin “bilgi yayma” çerçevesinde sitemizi kaynak göstermeniz halinde içeriğin bir kısmının kullanımı konusunda özgürsünüzdür.

  • Bu yazı parlakjurnal.com sitesinden alınmıştır/alıntılanmıştır.
  • Kaynak(kaynakça): parlakjurnal.com
  • <a href=”https://parlakjurnal.com/yazının-bağlantısı“>Bu yazı parlakjurnal.com sitesinden alınmıştır.</a>

veya bunun gibi örneklere benzer linkleme kullanarak doğru bir şekilde kaynakça göstermiş sayılırsınız.

Bu şekilde kullanılmayıp kaynakça gösterilmemesi, köprü ve bağlantı eklenmemesi durumunda en başta belirtildiği üzere 5070 ve 5846 sayılı bahsedilen kanunlar kapsamında her türlü hakkımızın aranacağını beyan ederiz.

Tasarım

ParlakJurnal.com WordPress sistemini kullanmaktadır. Kullandığı tasarım lisanslı olup orjinaldir. Site yönetimi tarafından tasarım üzerinde yasal olarak değişiklikler ve uyarlamalar yapılmıştır. Bu şekilde temanın ve tasarımın kullanılması, kopyalanması ve dağıtılması yasaktır

ParlakJurnal.com has written this letter to inform users and visitors about the terms of use. By reading this article, you will find information regarding the terms of use and the rights claims you have accepted.

The articles and materials at ParlakJurnal.com are entirely up to the authors of the site and belong to volunteer pens and originality. All the original contents on our site are protected by digital signature under the guarantee of Electronic Signature Law No. 5070. You can find detailed Turkish information about this law here. Some of our content may carry the character of literary-idea-art. Therefore, our content is included in the scope of the Law on Intellectual and Artistic Works No. 5846. You can find detailed Turkish information about this law here. As a result of unauthorized copying and use due to these reasons, the management of parlakjurnal.com declares that it will use all legal rights.

Terms of use

Content

The contents of the site at ParlakJurnal.com are created by its own author team and volunteer authors except for the sponsor content. It is a multi-authored blog project in the kind of personal blog belonging to the team that has freely digitalized their ideas and thoughts.

Links on the site

The content of external links linked to the websites in ParlakJurnal.com site is not strictly followed and the responsibility belongs to the person and persons composing the contents of the link. It is your responsibility to  click on the links and follow the content.

Content Rights

Content Claims and Violations

If you believe that the content and materials on our site do not belong to us, you can quickly contact us via our contact page. We would like to declare to you that problems such as content violations will be resolved quickly and smoothly.

Content Usage

No content in ParlakJurnal.com can be used unless a bibliography is shown. If you have sourced our site in the framework of “dissemination of information”, you are free to use some of the content.

  • This article has been taken / quoted from parlakjurnal.com.
  • Source: parlakjurnal.com
  • <a href=”https://parlakjurnal.com/your-next-link”> This post was taken from parlakjurnal.com </a>

Or by using a link similar to the examples like last one.

If you do not use it in this way and do not show references and do not use bridges and connections, we declare that we will seek all kinds of our rights under the mentioned laws 5070 and 5846 as mentioned at the beginning.

Design

ParlakJurnal.com uses WordPress system. The design used is licensed and original. Legislative changes and adaptations have been made by the site management on the design. The use and copying and distribution of the theme and design in this way is prohibited.