Kullanım Şartları (Terms of Use)

Son güncellenme tarihi: 17 Temmuz 2020

Kullanım Şartları sayfasını siz Parlak Jurnal okurlarını bilgilendirebilmek ve hukuki teamülleri yerine getirebilmek için hazırladık. İnternet sitemizdeki yazılar gönüllü yazarlara ait olup eser niteliği taşımaktadır. Yazım hayatına katkı sağlayacağını düşündüğümüz ve gerekli kaynakçalarıyla yaptığımız çeviriler bu konu kapsamına girmemektedir. Bu konularda 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu ve 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na bakabilirsiniz. Fikri eser mülkiyetine saygı gösteriyoruz ve okurlarmıza daha iyi bir Parlak Jurnal sunabilmek için; kaynakça göstermeden sitemizden yapılan kopyalamalarda her türlü yasal hakkımızı kullanacağımızı beyan etmek istiyoruz.

İçerik

İnternet sitemizeki içerikler -sponsor içerikler ve çeviri yazıları hariç- Parlak Jurnal yazar ekibi ve konuk yazarlar tarafından oluşturulmaktadır. Parlak Jurnal, kendi fikirlerini ve düşüncelerini özgürce dijital ortama geçiren, çok sesliliği savunan bir internet dergisi/blog projesidir (Biz Kimiz?).

Sitemizde bulunan dış linkler

Sitemizdeki dış linklerin içeriği takip edilmemekte ve bu yüzden sorumluluğu linke ait adresteki içerik sahibine ait olmaktadır. Siz değerli okurlarımıza gerekli atıfları ve kaynakları gösterebilmek (bazen de sponsor kapsamında) için koyduğumuz linklere tıklamanız sizin sorumluluğunuz dahilindedir.

İçerik Hakları

İçerik Hak Talepleri ve İhlalleri

İnternet sitemizdeki içeriklerin veya materyallerin bize ait olmadığını düşünüyor veya bir ihlal bildiriminde bulunmak istiyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz. İçerik ihlali gibi bir durumu fark ettiğimiz anda kaldıracağımızı ve bu sorunu hızlıca çözeceğimizi beyan etmek isteriz.

İçerik kullanımı

Sitemizde yer alan içerikler gönüllü kalemlerden çıkmakta ve okurlarımıza özel hazırlanmaktadır. İçeriklerimizi internet sitemizi kaynak göstermeden kullanamazsınız. Fakat bilgi yayma ve faydalı olma amacıyla sitemizdeki içeriklerin bir kısmını kaynak göstererek kullanabilirsiniz. Hatta kaynak göstererek alıntı yaptığınızda memnun olacağımızı ve bu projeye destek olacağınızı mutlulukla söylemek istiyoruz. Sitemizi kaynak gösterirken kullanabileceğiniz örnekler:

veya linkimizi tıklanabilir şekilde eklemek koşuluyla istediğiniz şekilde atıf yapabilirsiniz.

Tasarım

Parlak Jurnal internet sitesindeki tasarım orijinal olup lisanslıdır. Bu tasarım üzerinde oynamalar yapılarak okurlarımıza daha iyi bir deneyim yaşamaları amaçlanmıştır.