Oturduğunuz Yerden Türkiye’yi Keşfedin !

Kategori: Seyahat

Günlük hayatta her ne kadar yaşadığımız yere tıkılıp kalsak da bazen kendimize zaman ayırıp daha önce varlığından dahi haberdar olmadığımız yerlere gitmek ve görmek isteriz. İnternet aracılığıyla bir çok yer keşfetmek mümkün olsa da gezmek için ilk adımı atmak ne yazık ki pek kolay olmuyor. Oturduğunuz yerden İnternet’e bağlanarak gerek Türkiye’nin gerekse dünyanın öbür ucundaki gezip görülecek yerleri tek tuşla ulaşmamız mümkün.

Türkiye’de nereleri gezmeli, nereleri görmeli, gittiğimiz yerlere neleri götürmeli gibi akla takılan bir çok soruya cevap bulabileceğiniz siteler bulmak mümkün. Bu siteler Seyahat rehberi adı altında nitelendiriliyor ve Seyahat için akla gelen bir çok soruya cevap bulabiliyorsunuz.

Gezi rehberleri arasında dikkatimizi çeken sitelerden başta geleni www.gezilesiyer.com sitesi oldu. Bazı rehber siteleri içeriği özensiz bir şekilde hazırlarken önerdiğim site size en doğru bilgiyi eksiksiz ve en doğru biçimde hazırlamayı kendine amaç edinmiş gibi görünüyor. Siteyi incelediğinizde ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Benim gözüme takılan ilk özellik şehir kategorileri oldu. Gitmeyi düşündüğünüz İl veya ilçe adına açılmış kategorilere girerek gezilecek yerler hakkında bilgi alabiliyorsunuz. Hatta Kayak Merkezleri, Kamp Alanları gibi kategoriler ilginizi çekerse göz atabilirsiniz.

Yol tarifi

Merak ettiğiniz yerler hakkında edindiğiniz bilgiler üzerinden gideceğiniz rotaya en kısa ve sağlıklı şekilde nasıl gideceğiniz hakkında bilgi edinmek için Nasıl Gidilir sekmesini kullanabilir ve ardından arama yapabilirsiniz. Ayrıca tüm içeriklerin alt bölümünde yol tarifi hakkında bilgi verilmiştir. Ek olarak Konu altındaki yorum kısmından müşteri ve gezginlerin yorumlarını okuyabilir, eğer daha önce gitmiş olduğunuz yere denk gelirseniz kendi tecrübelerinizi yazabilirsiniz.

Bu gibi seyahat siteleri sayesinde oturduğumuz yerden gitme öncesi tavsiyeleri ve önerileri görebiliyoruz. Sadece bununla bitmiyor tabi ki. Eğer yurt dışına çıkma hayaliniz varsa gerekli vize ve pasaport işlemleri için bilgiler edinebilir, Mail abonesi olursanız tatil kampanyaları bilgilerinden de haftalık olarak haberdar olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.

*