Biz Kimiz ?

Bir kedinin patileri arasında başı dönen dünya, bin yıllardır peşisıra gelen felaketlerle çekilmez bir yer olmuştu. Ve Parlak Jurnal, buna bir dur demek istedi. Gelişmişliğin; kitap okuma ve makale yazma oranlarıyla, gençlerin korkmadan düşüncelerini ifade etmesiyle, ilmi ve fenni aktivitelerin fazlalığı ve kalitesiyle, eğitimin 21. yüzyıla uygun dinamiklerinin anlaşılmasıyla doğru orantılı olduğunu düşünüyoruz. Dilerseniz Parlak Jurnal’in hikayesini en başından dinleyelim.

2016 yılının sonbahar mevsimi… Bir grup arkadaş anlatmak, yazmak istedi. Bir nevi kendini geliştirme macerası olarak başlayan Parlak Jurnal, yeni yazarların katılımıyla büyüdü.

Parlak Jurnal ailesi olarak gün aşırı yazılar yazıyoruz. Her birimizin ilgi alanı farklı. Bu sebeple tarihten bilime, edebiyattan politikaya ve sanattan eleştiriye kadar birçok içerik üretiyoruz. En önemli ortak özelliğimiz, gönüllü oluşumuz.

Parlak Jurnal, siyasi ve ekonomik amaçlar gütmeyen gönüllü bir internet dergisidir.

Sorunlarımızın dert yanarak değil, kendimizi ifade ederek çözüleceğine/çözebileceğimize dair inancımız tam.

Parlak Jurnal, sürekli kendini geliştirmeyi ve başkalarına faydalı olabilmeyi amaçlamaktadır.

Eğitimin, öğrenmenin hayat silsilesi içinde hiç bitmediğini biliyoruz. Öncelikle özgün içerikler üreterek yazım hayatımıza katkıda bulunmak istiyoruz. Bunu yaparken başkalarına da bir şeyler katabilmeyi amaçlıyoruz. Ülkemizin refahını okuyarak, yazarak, üreterek arttırabileceğimize inanıyor ve bunun için çabalıyoruz.

Parlak Jurnal, fikir ve düşünce özgürlüğünü -ayrıştırıcı ve ötekileştirici olmayanı- savunmaktadır.

Ülkemizdeki kitap okuma oranını arttırmayı, yazmaya teşvik etmeyi, birçok farklı insanın fikrini bir arada sunarak çok sesliliğin önemini anlatmayı, bireylerin kişisel gelişimine fayda sağlamayı amaçlamaktayız.

Eğer şimdi siz de buradaysanız, bu yazıyı okuyorsanız güzel şeylere vesile olduğunuzu bilmelisiniz. Zira Parlak Jurnal sosyal sorumluluk projesi kapsamında düzenli bir şekilde her ay gelirinin yüzde otuzunu aşağıda ismi geçen vakıflara bağışlamakta; eğitimi, sağlığı ve huzuru desteklemektedir. Bununla gurur duymakta, bundan güç almaktadır…

  • TSK Mehmetçik Vakfı
  • LÖSEV
  • Darüşşafaka