Yayınlarımız

PJ Dergisi

PJ Süresiz Özel Elektronik Sayısı, E-Sayı Nu: 1

Parlak Jurnal’in ilk özel elektronik sayısı çıktı! Uzun sürelerden beri hayalini kurduğumuz bir proje olarak gerçek dergi tasarımıyla .pdf formatında sizlere ulaşmak istedik. Bunun sonucunda titizce hazırlanmış bir dergi ortaya çıktı. Edebiyattan sanata, eleştiriden bilime kadar birçok konuda kaleme aldığımız yazıları beğeneceğinizi umuyoruz. İlk sayı olması sebebiyle serüvenimizi kısaca anlattığımız bir giriş mektubunu da sizlere özel ekledik. Ayrıntılı bilgi için lütfen butona tıklayın.

Dördüncü Yıl Raporu Kapağı

Dördüncü Yıl Raporu (Dört Yıl Boyunca Neler Yaptık?)

Parlak Jurnal ekibi olarak dördüncü yılımızı tamamlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Dört yıl boyunca ne kadar okunduğumuz, kaç yazı yayımladığımız, hangi projelerle uğraştığımız gibi konularda sizlere 6 sayfalık kısa bir rapor hazırladık. Bu rapora bakarak neler yaptığımızı kısaca öğrenebilirsiniz.

birinci dünya savaşı

Birinci Dünya Savaşı Üzerine Panoramik Bir İnceleme

Birinci Dünya Savaşı dünyanın gördüğü ilk topyekûn savaş olarak tarihe geçmiştir. İnsanlığı derinden etkileyerek tarihi süreci bir yola sokan bu savaşa yönelik genel bir özet.

uluslararası ilişkiler tez

Sosyal Bilimlerde Yüksek Lisans ve Doktora Tez Yazımına Yönelik Nadide Tavsiyeler

Sosyal Bilimler alanında Yüksek Lisans ve Doktora tezi yazan ya da yazmayı isteyen çok değerli öğrenciler için hazırlamış olduğum basit ve keyifli Twitter bilgiselini parlakjurnal.com farkıyla bir araya getirdik. Tez yazımı hakkında yaşanan kafa karışıklıklarının umarım bir nebze önüne geçebilmişizdir.

ödev yazmak

Sosyal Bilimlerde Ödev Yazmak Üzerine Nadide Tavsiyeler

Sosyal Bilimlerde Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora seviyelerinde ödev yazma olayı nasıldır, beklentiler nelerdir, ne yapmalı ne yapmamalı, işte bu yazıda.