Bugün Amerika’da Neler Olacak?

2

Başlıkta da dediğim gibi bugün Amerika’da ilginç şeyler olabilir. Amerika derken Amerika Birleşik Devletleri’ni kastediyorum tabiki. Bugün yani 20 Eylül’de Amerika’da yaklaşık bir buçuk milyon kişinin 51. Bölge ismiyle bilinen Amerikan hava kuvvetlerinin üssüne saldıracağı söyleniyor. Bu olay ileride tarih kitaplarına bile girebilir.

IMG 20190920 WA0005

51. Bölgeyi ben de bir zamana kadar efsane sanıyordum ama yetkililer galiba 2003’te bu askeri üssün varlığını doğrulamış. Şu anda üste uzaylıların hapsedildiği, dünyaya düşen UFO’ların buraya getirildiğine inanılıyor. Tabiki bunlar insanların uzun zamandır filmlerde, kitaplarda vb. gördüklerine binaen. Bana sorarsanız böyle şeyler yok. Sadece gizli silah-uçak projeleri tarzı şeyler vardır büyük ihtimalle.

IMG 20190920 WA0007

Amerika askeri üssüne saldıracak kişilerin de bu uzaylıları kurtarmak, oradaki ufoların gerçek olduğunu kanıtlamak ve 51. Bölgeyi gün yüzüne çıkarmak için saldıracağını söyleniyor.

Aslında olay Facebook’tan birinin 51. Bölgeye baskın yapmak istemesi ve insanların buna katılmasıyla başlıyor. Yaklaşık 1.4 milyon kişinin katılacağını ve 1 milyon küsür kişi de katılabileceğini söylemesiyle olay büyüyor. Sosyal medya üzerinden ve diğer platformlardan nasıl saldıracaklarını planlayanlar mı dersiniz, saldırıda ne giyeceklerini tartışanlar mı dersiniz, 51. Bölge muhafızlarına karşı ne tür dövüş teknikleri kullanacaklar mı dersiniz, ne türlü insan ararsanız var bu konuda. Hatta ünlü manga-anime olan Naruto’nun koşusunu uygulayacaklar bile var.

IMG 20190920 WA0008

Tabi 1 hafta falan önce bu şakayı yapan kişi organize olunan sayfayı, artık şakanın ciddiyet boyutuna ulaştığını söyleyerek kapatmış. Açıklama olarak da “ben olayın bu boyutlara ulaşacağını tahmin etmemiştim” demiş. Sonuçta Amerika Hava Kuvvetleri “bu üssü sonuna dek savunacağız, lütfen bu işe kalkışmayın ve buradan uzak durun” gibisinden bir açıklama yapıyor. Olay ciddi.

Her neyse bu yazının yayımlandığı saatlarde 51. Bölgenin bulunduğu Nevada’da saat daha 08.30. Yani belki de bu insanlar daha uyuyor. Ama şahsen ben saldırı hazırlıklarının erken saatlerde başladığını düşünüyorum. Belki de şu an atağa geçmişlerdir.

Organize olunan sayfasının kapatılmasına rağmen Amerika ve 20 eylül ile ilgili paylaşımların fazla olması beni endişelendiriyor. Nevada’daki otellerin doluluk oranlarının tavan yapması ile ilgili haberler de beni endişelendiriyor. Umarım ölüm haberi gibi şeyler duymayız çünkü olay sonuçta bir şakadan ibaret.

Kitap okumayı seven ve bu devirde herkesin kendine göre haklı olduğuna inanan bir şahısım. Çağ deviren fikirler üretmeye tekrar başlamamız gerektiğine inanırım. Ne demiş atalarımız: Önce eğitim!

2 Comments

  1. Yazınız muazzam olmuş ancak geçen gün bana selam vermediğiniz ve üstüne de özür için bir çay bile ısmarlamadığınız için size puanım 7/5! İyi akşamlar.

    • Yorumunuz için teşekkür ederim Erkan bey. 1 çay değil, 1000 çay size feda olsun. Söz veriyorum en kısa sürede ısmarlayacağım. Saygılar, sevgiler ve özürler dilerim. İyi akşamlar.

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Mizah Kategorisinde Son Yazılar