Kelimelerin Yolculuğunda Sen

Kelimeler artık benim için bir anlam ifade etmiyor ne yazık ki. Ne bir fiil var yapılan ne yapacak fail. Cümlenin kelimelerin birbiri ardınca gelen uyumlu ahengi sonucunda ortaya çıktığını biliyorum. Ama o kelime veya kelimeler benim için bir anlam ifade etmiyorsa veya kelimeler yüklendiği anlamı taşıyamıyorsa ya da taşınmasını istediğim anlam kelimelerle ifade edilemiyorsa…  Kelimelerdeki anlam içine yüklediğiniz duygularda gizlidir. Duygularımı kaybettiğim yerde ne hissettiğimi ben dahi bilmiyorken onu hangi kelimenin dar çerçevesine sığdırabilirim ki. Varlığın yokluktan hiçliğe doğru yürüyüşüydü içimdeki kopan fırtınanın kaybolmuşluğu. Neydi bu kaybettiğim, tekrar kazanabilir miydim bilmiyorum ama tek bildiğim bütün kelimeler seninle anlam kazanıyordı. Seni bulamamak sana ulaşamamış olmaktaydı belki de tüm kelimeleri anlamsızlığa vuran. SEN. Tek kelime ama içinde her harfin bir araya geliş sanatıyla ortaya çıkan bütün güzel anlamlarda senin sanatkarlığını görebiliyordum. SEN. Tüm kelimelere giden bir eşik nokta. O noktaya varmadan karanlıktan aydınlığa bir geçiş yok. Sorular cevapsız, sözler kifayetsiz, her harf öğrenemeyeceğin bir yabancı dilin alfabesi gibi. Anlaşılır ile anlaşılamazlık, varlıkla yokluk arasındaki tek bir bağ: SEN. Bağlandıkça sana daha da kelime hazinem genişliyordu. Çünkü bağlandıkça, sana karşı duygularım artıyor ve bu artış duygu dolu sözcüklerde karşılığını buluyordu. Fiil de sendin faal da. Tüm cümle hayatımın tek özetiydi adeta. SEN. Siz bu tek kelimeden cümleyi çıkaramayabilirsiniz ama ben hayatımın tüm anını onunla anlatabilirim. Çünkü ben hayatımın tüm anlamını SEN’e yüklemişim. O yüzden kelimeler yüklediğiniz duygularla anlam kazanır. Duygusuz birine binlerce sayfa kitap okusan da onda hiçlikten öte geçemeyeceksinizdir zaten. Hiçlik ise duygusuzluktan daha da öte. Yok olmayı geçin asla var olmamışlığın adı. Duygusuzluktan ben SEN’e kavuşarak kurtulmuşum ama hiçlikten önce yokluğa çıkman lazım ki varlığı yoklukla bilesin. Çünkü her şeyi zıttıyla bilebilirsin.

Kim bu SEN, tek kelimede her şeyi barındıran. Herkesin bir SEN’İ var aslında. Uğruna her şeyi feda edebileceği bir SEN. Onun kalbine bir girersen, onunla birsen, birlikteysen işte o zaman her şey bir olur, bir SEN olur. SEN’İ seversin. Ben SEN’İ SEN kadar seviyorum

Dünyanın başkentinden (İstanbul) Türkiye'nin başkentine gurbete gelen ben. Geldiğimden beri her şeyin gurbetini yaşar olmuş bedenim. Gönlümü aşkıyla yaralayan Sevdiğim'e Ah seslenişlerimdir çoğu yazım. Vah vah edecek sözde sevgililere eyvallahımız yok bizim. Onlar için ibret, gerçek sevenler için yürekten kelimelerdir kalemimden akan. Çok sevdiğim, eserlerini okumaktan daima keyif ve bir o kadar da ibret aldığım Sinan Yağmur'un imza gününde imzalattığım kitabına yazdığı şu sözlerle sesleniyorum kendime, hakiki aşkı arayana, aşkı için yanana: "Her köz ateş, her kadın gönlüne güneş olmaz. Önce YAN!"

1 Comment

  1. Geçmişten gelip geleceğe uzanan tek bir şey var oda SEN. Kelimelerin yolculuğunda SEN yazısı tam olarak içimdeki tarifsiz zannettiğim duyguyu tarif etmiş. Okurken sanki karşımda kendimi gördüm. Elinize yüreğinize kaleminize sağlık.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Blog Kategorisinde Son Yazılar