Bitlo Referans Sistemiyle Arkadaşlarınız Kazanırken Siz de Kazanın

Son zamanlarda yaşadığı fiyat artışı sonrasında herkesin gündemine oturan Bitcoin, artık bir çok kişinin merak ettiği hatta bir çoğumuzunda hayatına girmiş durumda. Tam olarak bir para birimi olduğu konusunda tartışmalar devam etse de, kripto para borsaları bazılarımız için bir kazançlı olmaya başladı. Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine bir göz atalım.

Bitcoin ve Kripto Paralar Değerleri Nelerdir?

Kripto para değerleri , yeni dijital para birimleri neler ve nasıl kazanç sağlanır ona bakalım.

İlk oluşundan dolayı en iyi bilinen kripto para Bitcoin, hatta kendisinden sonra piyasaya çıkan her kripto para değerini alt coin (alntertive coin) olarak görülmesine neden oldu. Kripto para pazarında hacmi en yüksek olan kripto paradır. 2009 yılında Satoshi Nakamoto takma isimli birisi veya birileri tarafından ortaya atılan bir fikir ile ortaya çıkmış ve bugüne kadar geliştirilmeye devam edildi. Bir merkeze bağlı olmaması sistemi farklı kılan en önemli unsurdur. Merkezsiz oluşu birçok avantaj sağlasadasorun teşkil ettiği konularda olmuştur. Kara para aklama ve illegal ticaretler için kullanılmasına neden olmuştur. Merkezinin olmaması sistemin bazı eksiklerin giderilmesi konusunda da sorun olmuştur. Sorunların giderilmesi için başvurulacak bir yerin olmaması geliştiricileri bu sorunların aşılması için temelde banzerlik gösteren yani kripto para değerlerini piyasaya sunmuştur.

Pazarda Bitcoin’den sonra en çok hacime sahip kripto para değerleri şunlardır: Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash ve Ripple’dır. Bunlar en çok işlem görenler bunlar dışında pazarda yaklaşık 2000 farklı coin bulunmaktadır.

Bitcoin ve Kripto Paralar Değerleri Nasıl Alınır ?

Kripto para değerlerini almak için herhangi bir teknik bilgi gerek yoktur. Bugün gerçek para birimleri ile kripto para değerlerini alabilceğiniz, alış/satış yapabileceğiniz bir çok site bulunmaktadır.

Türkiye’de de Türk Lirası ile işlem yapabileceğiniz bir çok site vardır. Türkçe destek alabilmek bizim için daha avantajlıdır.

Ben bugün bitlo.com Kripto para değişim sitesinde nasıl işlem yapılacağını anlatacağım.

Neden Bitlo borsasını seçtiğimi sorarsanız; Elbette bu tarz sitelerde en önemli ayrıntılardan biri de güvenli olup olmadıkları, kurucularının daha önce gösterdiği başarılar ve tanınmaları. Kurucuları ise Hakan Baş, Alper Afşin Özdemir ve Mustafa Alpay. Teknoloji alanında farklı bir çok işe imza atmış isimler. Bir de 1 TL ile dahi kripto para alım yapabiliyorsunuz. Az bir yatırım ile tecrübe edinebilirsiniz.

Peki gelelim kripto para değerleri nasıl alınır. Öncelikle siteye üye olmanız gerekiyor. Üyelik için telefon numaranız ve oluşturacağınız şifre yeterli. Buradan üyelik sayfasına gidebilirsiniz.

hesap olustur

Üyelik işleminizin  tamamlanmasının ardından kripto para değeri alabilirsiniz. Ben burada en popüler kripto para değeri Bitcoin Nasıl Alınır? Onu analatacağım – ama siz isterseniz sitede bulunan diğer kripto para değerlerinden Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash ve Ripple’da alabilirsiniz-.

Bitcoin almak için hesabınıza Türk Lirası yatırmanız gerekiyor. “Para yatırma/çekme” bölümünden bu işlemi yapabilirsiniz. Havale/EFT ya da Papara ile gönderebilirsiniz.  Yatırdığınız paranın hesabınıza geçmesi ile artık Bitcoin alabilirsiniz.

bitlo para yatırma çekme

Bitcoin alma noktasında bitlo.com sitesinde iki farklı seçenek bulunuyor, bunlardan biri “Kolay al/sat” bir diğeride “Gelişmiş al/sat”.

 Kolay al/sat bölümünde, borsada işlem gören son değerden hemen alış işlemi yapabilirsiniz. Aynı şekilde satış içinde geçerli.

kolay al sat

Gelişmiş al/sat ise biraz daha karışık ama avantajlı. Gelişmiş alış bölümünde Bitcoin’i almak istediğiniz değeri girerek istediğiniz fiyata gelince otomatik olarak alınması için emir girebilirsiniz.

Gelişmiş al/sat bölümünde sağ tarafta çıkan tablo da üst kutucuğa Bitcoin’i almak istediğiniz değeri giriyorsunuz . Ortadaki  kutucuğa ise almak istediğinizi Bitcoin miktarını yazıyorsunuz. En alttaki kutucuk otomatik olarak toplamı verecektir.

Satış işlemide aynı şekilde en üstteki kısma satmak istediğiniz değeri yazıyorsunuz, ortadaki kısma kaç adet satmak istediğiniz yazdıktan sonra en alttaki kısım otomatik olarak istediğiniz değerden satıldığı zaman ne kadar olacağını gösterecektir.

Gelişmiş al/sat yapmanın avantajı al/sat işleminin değerini siz belirliyorsunuz. Böylece aldığınızın fiyatın üstüne çıktığında satılması için emir verebiliyorsunuz.

gelişmiş al sat

Buraya kadar genel hatları ile Bitcoin almanın nasıl olduğunu anlattık bundan sonra da birazda “Bitlo Referans Sistemi” den bahsedeceğim.

Bitlo Referans Sistemi Nedir?

Referans sistemi genel olarak sizin referansınız kodunuz ile siteye kayıt olanların yaptığı işlemler karşılığında belli bir ücret almanız olarak tanımlanabilir. Şu anda bir çok kripto para değişim sitesi referans sistemini uygulamaktadır.

Bu yazımızı da tavsiye ederiz:  Bir tasarım harikası : Pırlanta Küpeler

Bitlo Referans Sitemini diğerlerin ayıran en büyük fark ise size verdiği referans oranı. Bitlo Referans Sisteminde, referans kodunuzla gelen arkadaşlarınızın yaptığı işlemlerden alınan komisyon tutarının % 50’si gün sonunda sizin hesabınıza geçiyor. Referans sisteminden kazandığınız parayı ister çekebilir isterseniz al/sat işlemlerinde kullanabilirsiniz. Parayı çekmek veya al/sat işlemlerinde kullanmak için herhangi bir alt sınır. Referans kodunuzla davet edebilceğiniz kişi sayısında sınır yok.

bitlo referans

Bitlo Referans Sistemine dahil olmak için siteye üye olmanız yeterli olacaktır.  Sağ üst kısımda hesabınız bölümünde “ Referanslar “ sayfasında size özel oluşturulan referans kodunuzu ve referans linkinizi göreceksiniz. Referans linkinizi sosyal medya hesaplarında paylaşabilir, arkadaşlarınıza gönderebilirsiniz.

Bitlo Referans Sistemi ile ilgili detaylı bilgilere buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Sponsor Kategorisinde Son Yazılar