çocuk ve kitap

Çocuklara Okuma Alışkanlığı Kazandıracak Sürükleyici Kitap Önerileri

Çocuklarınızdan sürekli olarak “Kitap okumayı sevmiyorum.”, “Çok sıkıcı.”, “Ben bunu bitiremem, bu kitap çok uzun.” gibi cümleler duyuyorsanız ve çocuğunuza bir türlü kitap okuma alışkanlığı kazandıramıyorsanız bir de Tamadres’in sizler için hazırladığı kitap önerilerine göz atın. Okumayı sevmeyen çocukların bile elinden düşüremeyeceği birbirinden eğlenceli ve sürükleyici kitaplar;

Eyvah Kitap

Eyvah Kitap, yazarın çocuklarla yaptığı kitap okuma üzerine sohbetlerinden yola çıkarak kaleme aldığı hikayelerden oluşuyor. Çocuğunuz bu kitapta kendini bulacaktır. Çocukların neden ‘’eyvah kitap‘’ dediğini dillendiren öykülerin kitabı.

Martıya Uçmayı Öğreten Kedi

Martıya Uçmayı Öğreten Kedi kitabı, çocuğunuza okuma alışkanlığı kazandırmakla kalmayacak ve aynı zamanda hayvan sevgisi ve empati de kazandıracaktır. Annesiz kalmış bir martının tüm sorumluluğu üstlenen kedisinin hikayesini anlatan bu kitap, çocuğunuzun en sevdiği kitaplar arasına girecektir.

Zaman Bisikleti

Bisiklet ve zaman yolculuğu… Eski çağlara yolculuk yapabilen bir bisiklet icat eden iki kardeş, bu bisikletle ilk çağlara giderek yepyeni maceralara atılıyor.

Olduğun Yerde Kal

Savaşın neden olduğu yıkımı Alfie adındaki bir çocuğun gözünden anlatan yazar, duyarlı bir neslin yetişmesini amaçlıyor. Sürükleyici ve güçlü mesaja sahip olan bu hikayeyle çocuğunuzun kitap okuma sevgisine katkıda bulunabilirsiniz.

Ünsüz Youtuberın Günlüğü

Çocukların Youtube izlemeyi ne kadar sevdiğini herkes bilir. Ünsüz Youtuberın Günlüğü kitabı, en az Youtube videoları kadar çocuğunuzun ilgisini çekecektir.

Pal Sokağı Çocukları

100 yılı aşkın süredir çocukların hayal dünyalarını besleyen Pal Sokağı Çocukları, minik okurlar tarafından oldukça beğenilmektedir. Budapeşte’nin yoksul bir semtinde yaşayan arkadaş grubunun maceralarına tanık olabilirsiniz.

Kitaplardan Korkan Çocuk

Kitaplara karşı büyük bir önyargı sahip olan kahramanla çocuğunuzu tanıştırmaya ne dersiniz? Küçük Leopold’un kitaplara karşı bu fikri kısa sürede değişecektir ve kitaplar en yakın dostu olacaktır.

Ben ve Başkaları

Çocuğun günlük hayatta sıklıkla karşılaştığı olayları örnek soru cevaplarla öyküleştiren Ben ve Başkaları, karışık felsefi kavramları çocukların anlayabileceği bir dille sunuyor. Renkli karikatürleri ve özgün çizimleriyle de çocuğunuzun beğenisini kazanacaktır.

Uçan Sınıf

Hababam Sınıfı’nın farklı bir versiyonu olarak da tanımlanabilen Uçan Sınıf, çocukların ve yetişkinlerin severek okuyacağı kitaplardandır. Aksiyon dolu olaylarıyla çocuklara heyecanlı ve keyifli bir okuma deneyimi yaşatacaktır.

Macbeth

Çizgi roman tutkunlarının bayılacağı bir kitap. William Shakespeare’in tiyatro oyununun uyarlaması olan Manga Shakespeare dizisinde yer alan Macbeth, aynı zamanda arkasında yazarla ilgili pek çok bilgi içeriyor.

tamadres

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Kitap İncelemeleri Kategorisinde Son Yazılar