muğla

Kamp Günlüğüm: Muğla

2

Toplamda 6 gün süren kampta 5 farklı yer gezdim. Bunları sizinle sırasıyla paylaşmak istiyorum.

   Kabak Koyu

kabak koyu

Ulaşım

Fethiye’den yarım saatte bir Kabak Koyu’na belediye otobüsleri kalkıyor. Önce Ölüdeniz’e sonrasında ise Kabak Koyu’na gidiyor. Fakat otobüsler sizi sahile kadar bırakmıyor bu yüzden ya sahil servisine bineceksiniz ya da patikadan yürümeyi tercih edeceksiniz. Biz yürüyerek yaklaşık olarak yarım saatte koya indik. Zaten amacımız sınırlarımızı zorlayarak bol bol doğada vakit geçirmekti.

İzlenimim

Sahile vardığımızda istersek kamp işletmelerinde çadırımızı kurabilir istersek bungalov kiralayabilirdik fakat biz ormanın sahile yakın bir kısmında çadırımızı kurduk. Orman bütün gün boyunca bunaltıcıydı, aşırı nem gerçekten bizi zorladı. Bu konuda en önemli tavsiyem sahilde yatmak. 🙂

   Cennet Koyu

Cennet Koyu

Ulaşım

Kabaktan geçenler için ulaşım tekne kiralamak ya da tarihi Likya Yolu. Tekne ve yürüme dışında malesef başka bir yol yok (Otoyol yok.). Likya yolunun uzunluğu tabelada 3 km olduğu yazsada bize 5 hatta 6 km kadar geldi. Yazın yürümek için tercih edilesi bir yer değil.

İzlenimim

Biraz klişe olacak fakat şehrin karmaşasından kurtulmak için birebir. Ulaşımın çok rahat olmaması ve doğasının bütünlüğünün bozulmamış olması tercih edilmesinin en büyük nedeni. Sahili kalabalık değil ve 160 metre yukarısındaki kamp alanı gayet güzel. Gezdiğim yerlerden hoşuma en çok giden yerdi. Eğer birkaç günlük yaz tatili yapmak istiyorsanız düşünmeden gidin derim.

Yazı Önerisi: Tlos Antik Kenti ve Likya

   Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi

Ulaşım

Karayolu ulaşımı varmış ama bir yerden sonra dik bir patikadan inmek gerekliymiş. Patikanın dik olmasının getirdiği tehlikeden ve ölenlerin olmasından dolayı kaymakamlık yasaklamış. Biz zaten Kelebekler Vadisi’ne tekne ile geçtik. Eğlenceli ve güzel olduğunu söyleyebilirim.

İzlenimim

Hepimizin azda olsa bildiği, fotoğraflarını gördüğü Kelebekler Vadisi’ne indiğimizde bize Hippi Festival’i olduğunu ve son gününe denk geldiğimizi söylediler. Farklı insanları görüp tanıştığımız güzel bir festivaldi. Doğa olarak o eşsiz görüntüsü gerçekten büyüleyici. Kamp yapmak için özel alanları olduğunu belirtmemde fayda var.

   Ölüdeniz

Ölüdeniz

Ulaşım

Ulaşılması zor bir yer değil. 🙂 Oldukça bilinir ve ulaşılabilir bir yer.

İzlenimim

Denizinin durgunluğu ve tepemizde uçuşan paraşütler büyüleyiciydi. Benim gibi kalabalığı sevmeyen insanlar için yinede pek tercih edilesi değil. Diğer yerleri taksiye ya da belediye otobüsüne benzetirsem ölüdeniz adeta metrobüs gibiydi.

   İztuzu

iztuzu

Ulaşım

Dalyandan kalkan belediye otobüslerini ya da tekneleri kullanarak İztuzu Plajı’na ulaşabilirsiniz.

İzlenimim

Oldukça sığ olan denizi yüzülesi bir yer fakat dikkat etmekte yarar var çünkü Caretta Caretta sizi ısırabilir. Yanımdaki arkadaşımı ısırdı ve biz ne olduğunu bile anlamadık. Gece kamp yapmak yasakmış. Biz biraz uzak bir yere kampımızı attık ama doğa her zaman sizin tarafınızda olmuyor, sivrisinekler sizi delik deşik ediyor.

2 Comments

  1. Bende marmaris ‘te oturuyorum.Yat kiralama işiyle uğraşıyorum.Daha önce buralara çok defalar gelip görme şansım oldu.Gerçekten çok güzel yerler var bu bölgede.O yüzden şanslıyım diyebilirim.Gidip görmeyenler bence mutlaka görmeli….

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Seyahat Kategorisinde Son Yazılar