Yaralı Gönlümden Sevdiğim’e Mektup

Gönlüme cenneti getiren Sevdiğim;

Söze nereden başlayabileceğimi bilmiyorum. Ne kadar çok şey var ki sana söylemek istediğim lakin biliyorum ki heyecanımdan ötürü yüreğimdeki çarpıntı dilime set çekecek ve engel olacak. Söylemek isteyip de söyleyemediklerimin pişmanlığı ve hüznü ile geri dönerken, sana kendi dilimle tek bir kelime de olsa söyleyebilmiş olmanın mutluluğu ve yüreğimin hasret kaldığı huzur dolu sesini duymuş olmanın unutulmazlığı o hüznü ve pişmanlığı eritecektir diye düşünüyorum.

İlk mektubumun sahibi Sevdiğim: öğrendim ki aylar önce almadığın mektubumu almışsın. Bunu mahcup olmamak için mi yoksa (İnşaAllah) okumak için mi aldın, bilmiyorum. Ama ben o narin ellerinle sahibi olduğun mektuba dokunmuş olmanın neşesi içindeyim. Okumanı o kadar çok isterim ki…

Öğrenmişsin ki sana senin için akan sevda mürekkebine yüreğimin şekil vermesiyle ortaya çıkan yazılarımın yayınlandığını. Sen okumadıktan sonra Sevdiğim, tüm dünya okusa değersiz; sen okuduktan sonra hiç kimse okumasa da, Sen okumanla hepsine değersin.

Kaç gece sen bile bilmeden Yüreğim Yüreğine Sarılarak uyudu. Gecenin soğuğunu yüreğindeki sıcaklık ısıttı. Kimi zaman saran oldu, kimi zaman sarılan. Yalnızlığımı paylaştım seninle, kimi zaman söyleyendin kimi zaman dinleyen.

Uykumun en derin bölgesinde düşlerimi süsleyen Meleğimsin. Yüreğimdeki çarpıntının sebebi vücudu.

Yüreğimin yarısının diğer parçasına yakın olması kadar yakınım sana sevdiğim

Nice günler var ki içinde sana olan sevdamı taşırken sol yanımda hissettiğim ağırlıkla beraber. Nice günler var ki adını Sevdiğim koyduğum tesbihten çektiğim sabır boncuklarıyla Seni beklerken. Yüreğimde biriktirdiğim sana hasret çiçeklerimin solmayışındaki güzelliği seyrederken.

Ah Sevdiğim. Yüreğimde sana olan özlemim, sevgim, sevdam, hasretin bazı zamanlar o kadar ağırlaşıyor ki ardından ‘Rabbim bizi affetsin ❤ Hanım’ diyerek az da olsa hafiflediğini hissediyorum. Ah Sevdiğim, bilseydin semaya ellerimi açtığım vakit sana senin için, bizim için yaptığım duaların Amin sesini işitseydin bana ne demek isterdin? Dualarımın karşılığındaki kabulü Sen’sin. Ne ben acele ediyorum ne de sen erken.

Ne nefsime eğlence ararım, ne de keyfiyet. Sadece bu dünyada değil, ahirette de sürsün aşkı saadet

Ne güzelliğin önemli, ne sahip olduğun para pul, ne de ailenin şanı. Sen benim Rabbim’ den dilediğim, Peygamber Efendimiz (s.a.v)’in tavsiye ettiği gibi dinine bakarak seçmek istediğim eşimsin.

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Edebiyat Kategorisinde Son Yazılar