Beşiktaş'ın rakibi
Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligindeki rakibi belli oluyor.

Beşiktaş’ın Rakibi Kim Belli Oldu! Şampiyonlar Ligi Kura Çekimi 2017

7

Avrupadaki gururumuz olan Beşiktaş, Almanya’da Leipzig’i 2-1 yenerek gruptan lider çıktı ve son 16 turunu kaldı. Şampiyonlar ligi kurasına sayılı saatler kala Beşiktaş’ın rakipleri kim olabilir sorusuna cevap aramak amacıyla Beşiktaş’ın rakiplerini inceledik.

Beşiktaşın son 16 turundaki muhtemel rakipleri kim?

Beşiktaş gruptan lider olarak çıktığı için diğer lider takımlarla beraber 1. torbada yer alıyor.

Gruplarından 2. olarak çıkan takımlar ise 2. Torbada yer alıyor ve kura ile her iki torbadan karşılıklı olarak takımlar seçiliyor.

beşiktaş ve kura torbası

Bu durumda Beşiktaşın muhtemel rakipleri 2. Torbadaki takımlardır.

Fakat bu takımların Beşiktaşa kurada denk gelme ihtimali birbirinden farklı.

Hangi Takımın Çıkma İhtimali En Yüksek?

1-Aynı ülkeden olan takımlar son 16 turunda birbirleriyle eşleşmemektedir.

Bu durumda son 16’daki Liverpool, Tottenham, Manchester City, Manchester United ve Chelsea, birbiri ile Roma ve Juventus, Sevilla, Barcelona ve Real Madrid birbirleri ile eşleşemez. Toplamda 5 İngiliz takımı, 2 İtalyan takımı ve 3 ispanyol takımı birbirleri ile eşleşemezler.

2-Aynı gruptan çıkan iki takım son 16 turunda birbirleri ile eşleşemez.

Bu durumda Tottenham-Real Madrid, Manchester United-Basel, Liverpool-Sevilla, Manchester City-Shakhtar Donetsk, Roma-Chelsea, Paris Saint Germain-Bayern Munich, Barcelona-Juventus ve Beşiktaş-Porto eşleşmeleri olamaz.

Bu 2 durum ele alındığında 2. Torba takımlarının Beşiktaşa çıkma ihtimalleri şu şekilde oluyor:

-Son 16 turunda Beşiktaşa çıkma olasılığı en muhtemel olan takım: Chelsea.

Oranı: %29,3

-Chelseadan sonra gelebilecek en muhtemel 2. rakip ise: Juventus, Sevilla, Real Madrid.

Oranı: %12,7

-Basel, Shakhtar Donetsk ve Sevillanın gelme ihtimali en düşük takımlar

Oranı:%10

İhtimal Tablosu aşağıda görülüyor:

şampiyonlar ligi kura ihtimalleri

Beşiktaş’ın rakibi belli oldu. Beşiktaş’ın rakibi FC Bayern Munich

14.00’da başlayan Şampiyonlar Ligi kurasında Beşiktaş FC Bayern Munich ile eşleşti.

Kuradaki en iyi takım hangisi?

Şampiyonlar ligi son 16 turundaki takımlara baktığımızda son 32 turunda bulunan 5 İngiliz takımının 5’i de bir üst tura yükseldi. Üstelik 4’ü grubunu lider olarak bitirdi.

Almanya’dan sadece 1 takım üst tura 2.torbada Bayern Munich katılabildi.

İspanya’dan ise 3 takım üst tura çıkmakla beraber sadece Barcelona lider çıkabildi.

Fransa’dan 1 takım üst tura lider olarak çıktı.

İtalya’dan ise 2 takım üst tura çıkmakla beraber Roma grubunu lider tamamladı.

Beşiktaş ise tek Türk takımı olarak grubundan lider çıktı.

Kimler Beşiktaş’ın rakibi olmak İstiyor?

Beşiktaş-Bayern Munich

beşiktaş twitter

Beşiktaşın RB Leipzigi 2-1 yenmesi üzerine twitter hesabı üzerinden yaptığı Sıradaki kim? paylaşımına Bayern Munich, James Rodriguesin el sallama fotoğrafını paylaşarak yanıt verdi. Bu iki paylaşım oldukça beğeni topladı.

beşiktaş ve bayern münich twitter

Beşiktaş’ın sosyal medya üzerinden yaptığı bu göndermeler, bir çok güzel şeye sahne oluyor. En son bunu Come to Beşiktaş şeklinde görmüştük.

Bayern Munichin hocası Jupp Heynckes ve bu yıl Lyondan transfer olan oyunucu Tolisso Beşiktaş ile karşılaşmak istediklerini de söyledi. Tolisso ayrıca Vodafone Park atmosferinin gerilimini tekrar yaşamak istediğini söyledi. (Bilindik üzere geçen yıl UEFA Avrupa Kupası çeyrek finali Lyon-Beşiktaş arasındaydı.)

Beşiktaş-Chelsea

Chelsea ile eşleşme ihtimalinin %30 olduğu bir kurada Chelsea’li oyuncuların çoğu Beşiktaşın çıkmasını isterken takımın kaptanı Gary Cahill, Beşiktaş’ın kurada çıkmasını istemediğini söyledi.

 gary cahill chelsea beşiktaş

Açıklamasında: “Ya Beşiktaş, ya Barcelona ya da PSG ile eşleşeceğiz. Açıkçası takım arkadaşlarım ve hocam Beşiktaş’ın çıkmasını istiyor. Ben ise böyle düşünmüyorum. Barcelona veya PSG’yi tercih ederim. Çünkü ilerlemek istiyorsak bir ara bu takımlarla oynayacağız. Şimdi veya sonra fark etmez. Beşiktaş da son derece tehlikeli bir rakip. Zaten lider çıktılar.” dedi.

Beşiktaşlı oyuncular hangi takım gelsin istiyor?

Ryan Babel özellikle PSG’nin gelmesini isterken Cenk Tosun, “Hangi takımın kurada gelmesini istersin?” sorusuna “Rakip ayırmıyorum, bu turda her takım güçlü, kim gelirse gelsin fark etmez.” dedi.

Aynı soruyu tecrübeli oyuncu Tolgay Arslan’a soran “Real Madrid’i isterim.” yanıtını aldı.

Atiba ise “Herkese karşı oynarız. Hepiniz gelin.” diyerek takım arkadaşlarını güldürdü.

Bu yazımızı da tavsiye ederiz:  Yin Yoga: Rahatlayın ve Yeni Bir Güne Başlayın

Açıklamalardan anlaşılıyor ki Beşiktaş’ın rakibi kim olursa olsun onlar kendilerine inanmışlar.

Şampiyonlar Ligi Kura Çekimi Hangi Kanalda ve Ne Zaman? Beşiktaş’ın rakibi belli oluyor!

Son 16 turu kura çekimi Bugün(11.12.17) saat 14:00’da İsviçre’nin Nyon semtinde gerçekleştirilecek. Gerçekleştirilen bu kura canlı yayın olarak TRT Spor’dan naklen verilecek.

Ayrıca UEFA’nın resmi sitesinden de eş zamanlı olarak açıklanacak.

UEFA Şampiyonlar Ligi son 16 turu ilk maçları 13-14 ile 20-21 Şubat 2018, rövanşları ise 6-7 ile 13-14 Mart 2018 tarihlerinde yapılacak. Seribaşı takımlar, rövanş maçlarını sahalarında oynayacak

7 Comments

 1. Eserinizin muhteviyatının mükellef ve muhtelif icra edildiği aleni. Binaenaleyh tahakkuku da mahiyetli olmuş. İntibanız temayül veçhetse de Beşiktaş taraftarlarının Şampiyonlar Ligi sergüzeştine intibak etmesi zaman alması revadır. Bunun amilinin cüdanız ve seneler evvel vuku bulan menfur mahluklar tarafından tekvin edilen müfrit ve mazbut skor tabelasıdır. Bu yolda vakar ve metanet ile davranmanızı, inkisar-ı hayal peydah olmamasını muzaffer olmanızı murat ediyorum.

 2. Değerli okur filhakika telaffuzda bulunmak gerekirse Beşiktaş gibi bir gücü mutlak takımın Şampiyonlar Ligi’nde gösterdiği başarının yeterince delili olduğu olduğunu binaenaleyh son 16 turunda isabet edecek takımın evvela bize kıyas ile güçlü ya da zayıf olduğunu değil mühim olanın o seviyedeki bir maçın vereceği haz olacağını bilmenizi istirham ederim.
  Zaten Beşiktaş öyle bir takımdır ki karşısına kim gelecek olursa olsun bizatihi elinden geleni yapacaktır.
  Bizi de bu sevindirecektir.
  Vessel@m.

  • Beşiktaşın kudreti mutlaktır diye telakki eylemişsiniz. Şahsi fikritatım da hakeza. Amma velakin ahâr kulüplerin kuvveti de muayyen. Gayem zillet veyahut şecaallendirmektem ziyade muteyakkız eylemektir. Tedbire riayet etmek elzemdir. Tahayyül lezizdir sukutu hayal ise ağı tesiri gösterir.Müşehedat tecrübem böyledir.Fikriyatımca Beşiktaşın da ahval-i mazisi bedbahtır.
   “Bu hem bir gam ki el ta‘nından efgan eylemek olmaz”
   Yoksa ümidim kati olaruak muzaffer olmanızdır.

   • Arz eylemeyi zuhul etmişim. Kanatimce Talisca adlı ecnebiden ziyade Cenk Tosun adlı cengavere hürmet edilmesi hakikattır. Talisca ecnebisinin darabatından başka alamet-i farikası yoktur. Toy ve hodbindir. Cenk Tosun ise cevahirdir. Şükran ile…

 3. Okurken bir çok gazetecinin tek bir haber altinda anlatamadıklarını, yazının konusu ve ifade bicimi dolayısıyla büyük bir keyifle okudum teşekkür ederim

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Spor Kategorisinde Son Yazılar

Come to Beşiktaş

Come to Beşiktaş yani Beşiktaşa gel… Olay aslında çok basit ve sıradan. Bu olayı bu kadar