collateral beauty filmi tanıtımı
collateral beauty filmi tanıtımı

Collateral Beauty (Gizli Güzellik) Film İncelemesi

    “Sevgi… Zaman… Ölüm… Bu üç soyut kavram yeryüzündeki her bir insanı birbirine bağlar.” cümlesiyle başlıyor filmimizin fragmanı.

    Benim filmi izlemem için bu kadarı yeterli oldu, hemen bulup izleme isteği hissettim.

    Filmin açılışında anlıyoruz ki bu karizmatik cümle ana karakterimiz olan Howard’a (Will Smith) ait.

“…her günün sonunda “sevgi”yi arzular,

 daha çok “zaman”ım olsaydı der,

 hepimiz de “ölüm” den korkarız…” diye devam ediyor Howard. Haklı da sanki…

    Howard hayat dolu, dinamik, başarılı bir şirket yöneticisi ve arkadaşları olan Whit (Edward Norton), Claire (Kate Winslet), Simon (Michael Pena) ile harika işler ortaya çıkarmışlar. Ancak Howard kızını kaybettikten sonra hayattan kendini soyutluyor. Ve sahip oldukları şirkette durumlar kötüye gitmeye başlıyor. Arkadaşları Howard’ ın yanında ama ona ulaşamıyorlar adeta. Howard’a yardım edebilmek ve şirketin kötüye gidişini önlemek adına bir plan yapıyorlar ve filmimiz de asıl burada başlıyor.

    İlk bakışta, yapılan plan şirketin kötü giden durumunu toparlamak adına biraz “bencilce” gibi. Ancak içlerinde bulunan iyi niyet; arkadaşa yardım etme isteği, herkesin hayatında yeni bir sayfa açmasını sağlıyor. Yardım edene, yardım mı ediliyor sanki? Ya da başka bir şeyler mi söz konusu? Bu soruların cevabı tabii ki filmde ve sizde saklı.

    Duygusal yönden oldukça güçlü yapıya sahip olan film sizi farklı duyguların çemberinden geçiriyor. Ayrıca benim hoşuma giden güzel ayrıntılar da filmde mevcut; Amy isminin sevgi ile eş anlamlı olması gibi. Tabi bu kısım filmi izledikten sonra anlam bulacaktır.

    Helen Mirren, Keira Knightley, Jacob Latimore gibi sevilen oyuncuları da kadrosunda barındıran filmi keyifle izleyeceğinizi ümit ediyorum.

    Şimdiden keyifli seyirler… Gizli güzelliği keşfettiğinize emin olun…

Konuk Yazar: M. Fatih

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Film Kategorisinde Son Yazılar