güldür güldür

Güldür Güldür

 

Bugünkü yazımızında, iyi bir başlangıç yapamamasına rağmen çok güzel gelişen ve yükselen eğlence programıa Güldür Güldür yer alıyor.

Öncelikle program hakkında ufak ipuçlarıyla başlayalım. İlk olarak 31 Ağustos 2011tarihinde 5’er Beşer olarak karşımıza çıkan, 2013’de ise İnsanlar Alemi’ne dönüşen bu güldürü şovu, 2013 yılında Güldür Güldür adıyla izleyici karşısına çıkmaya başladı. Programın ilk bölümü 23 Şubat 2013’te  yayınlandı. Sunuculuğunu ise hepimizin yakından tanıdığı Ali Sunal yapmaktadır. Programa her hafta ünlü bir konuk misafir oluyor. Programınn kadrosu oldukça güçlü. Aylin Kontante, İrem Sak, Doğa Rutkay, Çağlar Çorumlu, Onur Atilla, Erdem Yener gibi birçok yetenekli ve başarılı oyuncuyu programda görmekteyiz. Ayrıca hemen hemen her sene oyuncu kadrosuna güçlü isimleri dahil etmeye devam ediyor.Tabiki bu güzel şovu bizlerle buluşturan sahne önündeki yetenekler kadar sahne arkasındaki gizli kahramanlar da oldukça başarılı. Program Meltem Bozoflu yönetmenliğinde ve Murat Kepez’in senaristliğinde izleyiciyle buluşuyor.

Benim program hakkındaki düşüncelerime gelelim. Öncelikle program takip ettiğim nadir programlardan. Bğenerek izlediğim bir program. Özellikle Şevket karekteriyle Çağlar Çorumlu gerçekten işinin hakkını veren bir isim. Ben en çok kendisini beğeniyorum. Onun dışındaki oyuncuların da hakkını yiyemem tabiki hepsi de birbirinden yetenekli oyuncular. Programın konsepti gereği galiba modaratör görevindeki Ali Sunal skeçlerde araya girerek oyunculara daha güzel bir performans gösterebilmeleri için tüyolar veriyor. Bunları bazı yerlerde gerekli bulurken çoğu zaman gereksiz buluyorum. Programın akışını, bazı durumlarda, bozduğunu düşünüyorum. Ancak bu bölümlerlerde oyuncuların doğaçlama yetenekleri devreye giriyor ve çoğu zaman kaliteli espiriler ortaya çıkıyor. Belki de bu durum da skecin bir parçasıdır bilemiyorum.

Programın başlarda yeteri kadar başarı yakalayamamasının sebebini de o zamanlar revaçta olan Yılmaz Erdoğan’ın Çok Güzel Hareketler Bunlar’ına rakip olarak ortaya çıkmasına bağlıyorum. Ayrıca zaman içerisinde senaristlerinin de değiştiğini duymuştum. Bunun da katkısı yadsınamaz tabiki. Bazı skeçlerde de gerçekten bayat espiriler bulunmakta. Programın kalitesini düşürüyor. Bu espiriler başlarda gerçekten fazlaydı. Zamanla bundan vazgeçtiler ve bu da başarıyı beraberinde getirdi. Oyuncu kadrosunun yer aldığı filmler de programı aratmayacak kadar kaliteli, izlenebilir.

Son olarak bizlere bu programı hazırlayıp sunan, bizleri streslerimizden bir nebze de olsa kurtaran tüm ekibe teşekkür ediyorum. Umurm tvde saçma sapan progaramların yerini kaliteli programlarlar alır.

Unutmadan Güldüy Güldüy Çocuklar adıyla gerçekten harika oyunlar sergileyen çocukları da tebrik etmek istiyorum. Geleceğin ekran yüzleri olacaklarını şimdiden söyleyebiliriz.

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Film Kategorisinde Son Yazılar