Mucize 2: Aşk Film İncelemesi

2

Bir Mahsun Kırmızıgül mucizesi daha!

İlk filminin ardından sinema dünyasında 4.5 milyonu aşkın izlenme rekoru ve filmin başrol oyuncusu olan Mert Turak’a yıllarca sorulan ‘’İkincisini de çekecek misiniz?’’ sorusuna nihayetinde yanıt geldi.

İkinci filminde oyuncu kadrosunda birtakım değişiklikler olsa da oyunculuktan taviz verilmediği ise gayet açık.

Peki, 6 Aralık 2019’da vizyona giren ‘’Mucize 2: Aşk’’ filmi bizlere bu sefer neyi anlatıyor?

Fragmanını izlediyseniz eğer Aziz ve Mizgin karakterlerinin ilk filmindeki gibi yine var olduğu ve Aziz’in aşılabilir engelleri, Miskin’in ise evliliği üzerine yaşadığı sorunların üzerine durulmuş.

Biz seyirciler ilk filmde yalnızca Aziz’in acılarına ortak olurken senarist bizi bu film ile Mizgin’in de yaşadığı zorlukları görmemizi sağlamış.

Yine Aziz’in gerek kendi gerek sevdiği insanlarca aldığı destekler ile neler yapabileceğini ilk filmdeki gibi Mahsun Kırmızıgül bizlere göstermek istemiş ve başarmış da.

Peki, film nerede geçiyor?

Filmin çekimleri Kars ve İzmir’de yapılırken bizleri Türkiye 1960’larına götürmekle kalmamış, ayrıca o zamanın sanatsal ve kültürel gerçekliğini de sunmuştur.

Yine oyuncuların hakim oldukları yöresel şive ise bizlere nasıl bir emek ile bu filmin hazırlandığını da elbette gösteriyor.

Bu kadar kaliteli hazırlanmış bir filmin oyuncularının adını geçmemek olmaz elbette.

Oyuncu Kadrosu

Mert Turak  (Aziz)

Biran Damla Yılmaz (Mizgin)

Fikret Kuşkan (Mahir)

Erdal Özyağcılar (Bahattin)

Şenay Gürler (Cemile)

Sinan Çalışkanoğlu (Elvis Ali)

Mahsun Kırmızıgül (Bozat)

Melisa Sezen (Beren)

Levent Sülün (Aksit)

Deniz Oral (Hasan)

Sera Tokdemir (Sükran)

Deniz Özerman (Çiçek)

Meray Ülgen (Hasan)

Suna Selen (Sema)

Erol Aksoy (Yaşar)

Metin Yıldız (Nevzat)

Nazi Kırık  (Şemsettin)

Mehmet Zekeriya Karakaş (Zeko)

 

İlk filmin ana 3 karakteri olan Aziz, Mizgin ve Mahir’den Mert Turak aynı muhteşem oyunculuğu ile seriye devam ederken Mizgin’i oynayan Seda Tosun yerine Biran Damla Yılmaz, Mahir’i canlandıran Talat Bulut yerine ise Fikret Kuşkan geldi.

Karakterlerin yoğun bir özenle seçildiğini Mizgin karakterini canlandıran Biran Damla Yılmaz’ın yaklaşık 300 oyuncu arasından her biri değerlendirilerek seçildiğini de tabi ki belirtmek isterim.

Son olarak filmin teknik kısımlarından bahsetmek artık bir kenara dursun saygıdeğer film meraklılarına Mucize 2 ile ilgili bilinmeyen bir bilgiyi daha eklemek isterim:

Filmin yapımında görev alan teknik ekip ile birlikte 140 Down sendromlu kardeşimizin de emeği geçmiş ve bu durum bizleri oldukça sevindirmiştir.

Yazılacaklar şimdilik bu kadar değerli okurlar.

Bir başka film yazımızda görüşmek üzere.

Hoşçakalın.

 

İlk filmin incelemesi için: Bir Deli Hikayesi: Mucize!

2 Comments

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Sanat, Sinema & Tiyatro Kategorisinde Son Yazılar