Pearl Harbor Filmi Tanıtım
Pearl Harbor Filmi Tanıtım

Pearl Harbor Filmi ve Görüşlerim

Pearl Harbor Filmi ve Görüşlerim

3 saatlik bir film… Şahsen savaş sahneleri güzeldi ama romantizm içeren dakikalar filmde gereksiz yer kaplayarak filmin havasını bozmuş. Bir yerden sonra "yav kardeşim hadi savaş sahneleri nerde" diyorsun. IMDB’de 7’yi anca geçer diye düşünüyordum ama 6.1 puan almış. Ama izlenir mi diyeceksiniz, bence izlenir.

Pearl Harbor Filmi 350 Japon uçağının Amerikan üssüne saldırması olayını başarılı bir şekilde aktarmışlar. Ayrıca filmdeki insanların Japon uçakları geçerken “Bizimkiler Pazar sabahı tatbikat mı yapıyor” deyip uykuya devam etmesi ve geçen uçaklara bön bön bakmaları eğlenceliydi. Neyse biraz da tarih konuşalım. Şimdi, Amerika 2. Dünya Savaşına girmiyor, neden girmiyor “Ee yardım ediyoruz ya, Avrupalılara o kadar kaynak gönderdik” diyerek girmiyorlar. Japonlar da Pasifikte güçlenen Amerikalıları yok sayamayacakları için Pearl Harbor’daki donanmaya sürpriz saldırı düzenliyor, başarılı da oluyorlar. Bu kamikaze ruhunu oldukları her filmde Japonların içine işletmişler cidden. Adamlar devasa gemileri batırıp yüzlerce uçağı yok etmişler. Dediğim gibi olayı da filme iyi işlemişler. Hem olayı hem de Amerikalıların karşı saldırısını… Pearl Harbor için kısa bir bilgiyi wikipedia'dan verelim 

Pearl Harbor Saldırısı, Japon İmparatorluk Deniz Kuvvetleri'nin 7 Aralık 1941 (Japonya saatiyle 8 Aralık 1941) sabahı Hawaii adalarının Oahu adasında bulunan Pasifik Filosu ve Pearl Harbor askerî üslerine karşı düzenlediği sürpriz saldırıdır. Operasyonun amacı, Büyük Okyanus'ta kuvvetle muhtemel olan bir Amerikan askeri müdahalesini önlemektir. Saldırı sonucu 12 Amerikan savaş gemisini ciddi şekilde hasara uğratmış veya batırmış ve 188 savaş uçağını imha etmiş, ve 2.403 Amerikan askeri ile 68 sivilin ölümüne neden olmuştur. Bununla beraber Pasifik Filosu'nun üç uçak gemisi, üssün önemli tankerleri, denizaltılar ve fabrika gemileri gibi unsurları limanda değildi ve zarar görmekten kurtuldu.


Kısacası Pearl Harbor Filmini izlemenizi tavsiye ediyorum. İyi seyiler 🙂

Kitap okumayı seven ve bu devirde herkesin kendine göre haklı olduğuna inanan bir şahısım. Çağ deviren fikirler üretmeye tekrar başlamamız gerektiğine inanırım. Ne demiş atalarımız: Önce eğitim!

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Film Kategorisinde Son Yazılar