en iyi anime filmler

Gelmiş Geçmiş En İyi Anime Filmler

Listemizi tek tek incelemeden “Bütün anime yapıtları izledim” demeyin. Japonların kendi kültür ve üsluplarıyla ortaya çıkarttıkları tarz ve tasarlamış oldukları çizim teknikleri; büyük bir hayran kitlesi oluşturdu. Bazı kesim ortaya çıkan bu yapıtı “Çocukça” olarak adlandırsa da gerek ülkemizde gerekse de dünya genelinde çok sıkı takipçileri var. Küçük büyük demeden hemen herkesin ilgi alanına girmeyi başaran anime dünyasında aksiyon, romantizm, bilim kurgu, spor… ne ararsanız içinde barındırıyor. Dolayısıyla da herkes kendinden bir kesit buluyor ve gün geçtikte yeni bir anime yapıt ortaya çıkıyor.

Daha önce “Hiç izlemedim” diyorsanız ve animeye ilk adımınızı atmaya karar vermişseniz hiç zahmet edip “Hangisinden başlasam, en güzeli hangisi” sorularını kendinize yöneltmeyin. Bizler sizin için bir birinden güzel anime yapıtları listeledik. Yok ben tam ben tam bir anime fanıyım diyorsanız da kesinlikle atlamamanız gereken dizi ve filmleri kontrol edin.

One Piece Anime Dizi Konusu

One Piece adım atmanız gereken ilk dizi. Aksiyon ve macera bu dizide oldukça yüksek düzeylerde seyrediyor. Hayran kitlesi o kadar geniş ki, diziyi bir türlü bitiremediler ve toplamda 971 bölümden oluşmaktadır. IMDb bile bu yapıta 8.8 gibi oldukça yüksek bir puan verdi.

Dizi, Luffy isimli karakterin Korsan olma hayali üzerine kurgulanmış. Bu hayal çocukluğunda başlayıp, günümüze kadar uzanıyor. Kral olan Gold Roger’ın yaşadığı elim olaylar sonrası alınan idam kararından sonra bütün servetinin Grand Line’da olduğunu bildirir. Fakat, öyle bir yer ki değil orada kalabilmek girebilmek bile neredeyse bir mucize. Luffy’nin macerası da tam olarak burada başlar.  East Blue denizinden başlayan bu macera heyecan ve aksiyon dolu sahnelere yelken açacaktır.

Cowboy Bebop Anime Dizi Konusu

Aksiyon ve Macera ağırlıklı Cowboy Bepoy toplam 26 bölümden oluşmaktadır.  Dizi gezegenler arası seyahat üzerinden kurgulanmış. 2021 yılı itibariyle bu hayal gerçekleşebilecek konuma gelse de ağda yaşanan problemler söz konusu. Düzenlemeye yönelik yapılan çalışmalardaki büyük ihmalkârlıklar Ay’da patlamaya neden olur ve buradan düşen parçalar Dünyada meteor yağmuruna neden olacaktır. Bu gelişme insanlığın büyük bölümünün ve dünyanın kısmen yok olmasına sebep olur. Aradan geçen 50 yıl, ortamın tamamen yaşanılamaz bir hale gelmesine neden olsa da 13 yaşındaki bilgisayar korsanı tüm insanlığın kaderini yeniden çizecektir.

Akira Anime Film Konusu

Bilim Kurgu kategorisinde yer alan Akira filmi, yaklaşık 2 saat sürüyor. Filimde 3. Dünya savaşı 2019 yılında gerçekleşir ve savaş sonrasında Tokyo şehri neredeyse yok olur. Savaş sonrasında yapılan yenileme çalışmalar tam 30 yıl sürer ve Neo Tokyo adıyla yep yeni bir şehir yaratılır. Fakat şehirdeki suç işleme meyillinin bir türlü önüne geçilemez ve kaotik bir yapıya bürünür. Mafya ve Terör neredeyse herkese kan kusturur. Güvenlik unsurları amansız bir savaş verse de pek başarılı olamaz. Bilim insanlarının kimyasal deneyler üzerinde çalıştığı gizemli bir kahraman, bütün bu işleyişi yeniden düzenletecektir.

Steins: Gate Anime Dizi Konusu

Steins: Gate Filmi, izleyenlerin %96’ının beğendiği ve IMBD’den 8.8. gibi oldukça yüksek bir puan almayı başarmış Dram ağırlıklı komedi dizisidir. Dizi bir zaman yolculuğunu konu alır fakat ana karakterimiz olan Okabe Rintarou bu durumun pek farkında değildir. 2010 senesinde “Zaman yolcuğu” üzerine bir konferans için çıktığında karşısına 18 yaşında genç ve başarılı bir akademisyen çıkar ve tanışmalarından sonra aralarında sıcak bir ilişki oluşur. Birlikte konferansa katılırlar ve tamamlandıktan sonra konferans binasının içinde kısa bir gezintiye çıkarlar. Kısa bir süre gözden kaybolan Makise Kurisu, cansız bedeniyle Okabe Rintarou karşısına çıktığında yaşadığı şokun etkisiyle çevredekilere haber vermek ve onlardan yardım istemek için arayışa girer. Fakat karşısına hiç kimse çıkmayacaktır. Karşılaştığı bu tablo onun zamanla ilgili aklında soru işaretlerinin oluşmasına neden olur.

My Neighbour Totoro Anime Film Konusu

My Neighbour Totoro Anime Filmi iki sempatik kardeşin hikâyelerini konu alıyor. Mei ve Satsuke ismindeki bu iki kardeş, hasta olan annelerinin tedavi gördüğü hastaneye daha yakın bir yere taşınıp onu daha fazla görmek isterler. Köy olarak adlandırılabilecek yerleşim yerinde ikamet etme fikrine babaları çok sıcak bakmaz. Bu isteklerinin gerçekleşmesi için ona yoğun baskı yaparlar. Talepleri yerine gelip, yeni evlerine taşındıklarında her şey hayal ettikleri gibi gitmeyecektir. Çünkü yeni evrelerinin çevresinde gizemli denilebilecek varlıklar bulunmaktadır. Gizemli canlılarla olan savaşları filmin büyük konusunu oluştursa da galip geldiklerinden sonra Totoro adındaki tatlı yaratık işin tüm seyrini değiştirir. Onunla arkadaş olan iki kardeş yenidünyada gizemli bir yolculuğa çıkacaklardır.

Bu yazımızı da tavsiye ederiz:  Marvel Sinematik Evreni Üzerine Kısa Bir Yazı

Death Note Anime Dizi konusu

Death Note Anime Dizisi Yagami Light ismindeki ana karakterin hayatını konu oluyor. Çok zeki ve eğitim yaşatında olduk başarılı olan kahramanımız Lise son sınıfta eğitim görüp, aynı zamanda da üniversite sınav hazırlığı yapmaktadır. Fakat bu rutin yaşam onu boğar, hayattan sıkılmaya başlar ve hiçbir şeyden zevk almaz duruma gelir. Bir gün televizyonda haberleri izlerken dünyaya bütün bakış açısı değişecektir. Haberlere konu olan “Ölüm defteri” bir şekilde ana kahramanımızın eline geçer. İçine açtığı zaman karşısına bir takım kurallar çıkar. İleri sayfalara doğru ilerlediğindeyse, deftere kimin adının yazılırsa öleceği yönünde not okur. Bu durumu oldukça saçma ve komik bulsa da bir gün yine haberlerde okuldaki öğrencileri esir alan bir suçluyla karşılaşır. Rehin alan kişiye oldukça sinirlenen ve gerçek olduğuna inanmasa da rehin alan kişinin adını deftere yazan Yagami Light, adamın öldüğünü duyunca büyük bir şok içine girecektir. Bu olaydan sonra bütün hedefini dünya barışını sağlamak ve adalet dağıtmak üzerine kurgular ve elindeki büyük gücü bu doğrultuda kullanır.

Sailor Moon Anime Dizi Konusu

Sailor Moon Anime Dizisi 14 yaşında olan Usagi Tsukino ismindeki bir kız öğrencisini konu almış ve tam 200 bölümden oluşan oldukça sürükleyici bir dizi. Luna sıradan bir gün, gezintiye çıktığında karşısına bir kara kedi çıkacaktır. Fakat bu kara kedi, göründüğünde gibi sıradan bir kediden ibaret değildir. Kedi, Luna’ya oldukça özel bir yetenek verecektir. Sailor Moon olan ikinci kişiliğini Luna’nın üzerine yükler ve kötü güçlerle savaşmak için ona insanüstü güçler bahşeder.

Luna öncelikle bu duruma bir anlam veremez ve hiçbir şey anlayamaz. Fakat yapacak bir şeyi yoktur ve kaderine razı bir şekilde hareket eder. Her ne kadar sıradan rutin bir yaşam sürmek istese de gün geçtikçe gücünün farkındalığını anlar ve bu gücü sevdiklerini korumak üzerine kullanır. Olayı iyice büyüt ve asli görevi olan gezegeni kötülüklerden korumak için Gezegen takımı adında özel bir ekip kurar ve dizi iyice hareketlenir. 14 yaşındaki kızın yaşadığı tüm macera ve aksiyonlar, dizin tamamına konu olacaktır.

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Film Kategorisinde Son Yazılar