Alışılmışın Dışında Bir Yapıt , Rakka

Sonunda tatile eriştik ve birçoğumuz için film sezonu açıldı. E film dediğin de uzaylılar olmadan olmaz. Film denince hepimizin aklında yer etmiş efsane filmler bulunmaktadır. Bu yazımdaki filmin de o efsane filmler arasına gireceğini düşünüyorum.

    Film alışılmışın dışında bir şekilde yayınlanmış. Kısa film serisi şeklinde yayınlanacak bir film. İlk bölümü ise haziran ayında yayınlandı. Yaklaşık bir ay önce detayları belli olan Rakka, gezegenimizin uzaylılar tarafından istila edilişini etkileyici bir şekilde ele alıyor.

   Temelde hikayesini kısaca özetleyecek olursak 2020 yılında geçen bir hikayenin anlatıldığı filmde kendilerine has teknolojiye sahip olan uzaylılar dünyayı istila ediyor, insanları köleleştiriyor, insanlığın büyük kısmını deney ya da diğer gizemli yollarla öldürüyor ve atmosferi yeniden şekillendirerek dünyayı yaşanamayacak hale getirmeye başlıyor. Rakka'da bu olayların nasıl gerçekleştirildiği özetlenirken, insanların nasıl direnişe geçtiği anlatılıyor ve uzaylılardan kaçabilmiş bir köle olan Amir'in macerası aktarılıyor. Şok edici uzaylı teknolojileri, insanların kullanıldıkları deneyler, esrarengiz yeraltı dünyası, kasvetli ve kanlı bir gelecekte geçen yapım, benim de içerisinde bulunduğum, bilim kurgu taraftarlarının yüreğini okşayacak kadar kaliteli olmuş.

    Filmimizin yönetmeni District 9, Elysium gibi filmlerin arkasındaki efsanevi isim Neill Blomkamp. Başrollerde ise Sigourney Weaver, Eugene Khumbanyiwa, Roberts Hobbs gibi isimler yer almakta.

Filmin arkasındaki şirket Oats Studios’un aklındaki asıl teori ise insanların bu yapımı beğenmeleri durumunda kapsamlı bir sinema filmi çıkarmak yönünde. Rakka, insanların kendi gezegenlerinden temizlendiği ıssız bir gelecek, üç kısma ayrılmış kısa öyküler ve gelecek bölümlerde tanıtılacak çeşitli karakterleri sunuyor. Oats Studios toplamda 4 kısa film yayınlayacak. “RAKKA” bunlardan ilki. Sırada 3 tane daha var. Gelecek ay Dakota Faning’in başrolünde oynadığı bir futuristik korku yayınlayacaklar. Tatilde can sıkıntısına iyi geleceğini umuyorum, iyi seyirler…

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Film Kategorisinde Son Yazılar

Ex Machina Filmi

Ex Machina filminin klasikleşmiş bilimkurgu filmlerinden farklı bir yapıt olduğunu en başta belirtmekte fayda var. Filmimiz bir