Yaralı Gönlümden Sevdaya İkinci Mektup

1

Yağmurlu bir mart gecesi gökten düşen damlalarla ıslatıyorum sana olan bu mektubumu. İlk mektubumu okumayışının üzerinden geçen bir koca ay. Oysa ben Güneş’in ışınlarını yansıtan bir dolunayın olduğu gecede sana yansıtmak istedim dolu dolu hislerimi. Okumayarak yaraladığın parçalı bulut misali gönlüm; güneşin kızıl süsünü örtünüp doğacağı o sabaha kadar – mektubumu narin ellerinle açıp, bakmaya doyamadığım gözlerinle okuyacağın o sabaha kadar – bir karanlık gecenin zamansız hapsinde senin beraat kararını beklemekte.

Senden başkasına gece olan gönlüme; alevinde seni gördüğüm, üşüdüğümde ellerimle sarılıp ısındığım, geceme bir umut olan mum yaktım gönlümdeki yangından tutuşturduğum küçük bir kağıt parçasıyla. Sensiz geçen günlerim eridikçe akıyordu hüzünle diktiğim mumun dibine. Bir muma bakarak hasret çekmek nedir diye sorarsan, o mumda yanan ben misali sen olmadıkça anlayamazsın. Bir mumun erirken boyunun uzadığını gözyaşlarınla yüreğini yıkamadan nereden göreceksin, nasıl bileceksin ki. Akan gözyaşlarımı sana getirsem gönül bağını yeşertecek kadar bir çeşme yapılırdı. Ey Gönlümün Bağı; hüzün çeşmesinden aşkın gözyaşlarını içmek nedir bilir misin?

Gece ilerliyor ve gökyüzünden yeryüzüne doğru elif misali süzülmeye devam eden yağmur damlaları birer birer hasret duydukları toprağa kavuşuyorlardı. Bulutlara tutunan yağmur damlaları gibi toprağına kavuşup her zerrenin içinde akarak seni sarıp sarmalamak isteyen bu yüreğimi daha fazla hasret yangınlarında küllere feda etme

Küllerimi yollarına savurduğum gönül haritam; nedir bizi birbirimize ulaşılmaz kılan? Yollar mı uzak, bilinmeyen bir yerde miyiz, birimiz daha mı erken kavuştu Rabbim’ize. Nedir ey Sevgili, ben gölümden çıkan tüm yolları sana götürürken senin çıkmaz sokağa girilmez tabelası dikmenin sebebi. Sen benim bütün tabelaları çıkmaz sokak yazılı Sevda Şehrimsin.

Şimdi bana aşkı soruyor olabilirsin Gönlümün Cennet Bahçesi. Dışarıda gördüğün gibi bir şey mi aşk sence? Aşkı ağzında sakız yapıp geviş getirir gibi gevip kirletenler ne anlar aşktan. Şişirme sözlerle birbirini sevdiğini söyleyen mahluklar şişirdikten sonra tokat gibi yüzlerine patlayacağından habersizler. Oysa aşkta samimiyet vardır; bağlıdır kör düğüm gibi, çözülmez. Gülü seven dikenine katlanır derler. Oysa gülü seven her haliyle her yönden sever. Her baktığında ayrı bir güzelliktir gözlerinde parıldayan. Onun için köklerini saldığı toprak olursun, içini ısıtan bir güneş, susuzluğunda gerekirse gözyaşlarınla yıkadığın gülüne hayat olabilmektir Aşk. İki bedende tek can olmaktır sevmek. Cennetteki hurilerin kıskandığı Sevdiğim; gel seninle o kadar yakın olalım ki benim gözyaşlarım akarken senin tenin ıslansın.

*Yaralı Gönlümden Sevdiğime Mektup Ve Aşıklara Sesleniş, adlı yazıma buraya tıklayarak erişebilirsiniz.

1 Comment

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Edebiyat Kategorisinde Son Yazılar

Sen De Sevebilir Misin?

Bir kere yıkıldı mı hayallerin kalbin kırılmaz aslında, kırıklar birer ufak cam parçaları gibi küçük küçük