bitcoin

Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin nasıl alınır sorusu belki yüzlerce kez yanıtlanmış bir soru olsa da kripto para piyasası her gün kendini yeniliyor. Bu yenilenmenin yanında, bitcoin almak için her gün yeni bir site, yeni bir platform açılıyor. Bitcoin aslında hiç de yeni bir para birimi değil. Fakat son meşhur kur değeri artışından sonra gerek ülkemizde gerekse de tüm dünyada adından sıkça söz edilir oldu. Bu yazımızda bitcoin nasıl alınır sorusundan bahsederken aynı zamanda size bunun kolay yolunu göstereceğiz.

Fakat daha önce, kısaca, bitcoin nedir ondan bahsetmek gerekiyor. Bitcoin 2008 yılında oluşturulmuş ve hiçbir banka yahut devletle ilişkisi olmayan dijital bir para birimidir. İşin gerçeği, herhangi bir ilişkisi olmadığı için ve aynı zamanda izlenemediğinden dolayı bu para birimi genellikle TOR gibi ağlar üzerinden devletler tarafından izlenmesi istenmeyen işler için kullanılıyordu. İşte bu yüzden bitcoin gibi para birimlerinin genel ismi kripto paradır. Fakat kripto paraların gerçek liralara karşı çokça değer kazanmasıyla birlikte bitcoin de iyi bir yatırım aracı oldu.

Tüm kripto paralar gibi Bitcoin de bir sanal paradır. Bu yüzden Bitcoin basılmayan bir para birimidir. Tüm işlemler internet üzerinden gerçekleştirilir ve Bitcoin internet üzerinden alınıp satılır. Bu yüzden internet platformlarını kullanmanız gerekiyor. Bitcoin piyasasında bulunan güzel bir platform olan bitlo.com işte tam burada işinize yarayacak.

Bitcoini Kolayca Nasıl Alıp Satabilirsiniz?

bit1
Oldukça kullanıcı dostu bir tasarıma sahip Bitlo’ya girerek kolayca kayıt olabilirsiniz

Öncelikle Bitlo sitesine girip kayıt olmanız gerekiyor. Site tasarımı görsellik açısından oldukça başarılı ve bunun yanında kullanıcı dostu. Bu yüzden gerek kayıt olurken gerekse de bitcoin alıp satarken işlemlerinizi oldukça kolay yapabileceksiniz. Kayıt olurken tüm bilgilerinizi eksiksiz ve doğru doldurmalısınız. Cep telefon numaranız üzerinden kayıt olduktan sonra telefonunuza bir doğrulama kodu gelecek. Bunu da girdiğinizde kolayca Bitlo’ya erişmiş olacaksınız.

bit2
Kullanıcı paneline girip tüm bilgilerinizi eksiksik doldurmalısınız.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra paranızı banka hesabınızdan aktarıp bitcoine yatırım yapabilmeniz için kimlik bilgilerinizi doğrulamanız gerekiyor. Tüm bilgileri eksiksiz doldurmadığınız takdirde ne yazık ki sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Eksiksiz girdiğiniz takdirde bankanız üzerinden yatıracağınız para banka tarafından reddedilmeyecektir.

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra bakiyenizi doldurup yatırımınızı yapabilirsiniz. Bunun için, giriş yaptıktan sonra üst menüden Bitcoin Kolay Alış/Satış menüsüne tıklamalısınız. Bu sekmeden ne kadar Türk Lirası harcayarak bitcoin almak istiyorsanız girip “Bitcoin al” butonuna tıklıyorsunuz. İşte her şey bu kadar kolay.

Ayrıca Gelişmiş Alış/Satış sekmesinden de son yapılan bitcoin işlemlerini, alış ve satış emirlerini görmeniz mümkün.

bit3
Ayrıca son işlemler, bekleyen alış ve satış emirlerini de görmeniz mümkün.
bit4
Hesabınıza girerek bakiyenizdeki Türk Lirası, Bitcoin, Ripple ve Ethereumu kolaylıkla görebilirsiniz.

Bitlo’nun en önemli avantaji, hiçbir teknik bilgiye ihtiyaç duymadan birkaç tık ile istediğiniz kadar bitcoin alabilmeniz yahut satabilmenizdedir. Gerek güzel tasarım ve gerekse hızlı bir internet sitesi olması açısından da takdire değer. Ayrıca üst kısımda sürekli olarak paraların kurlarını görebiliyor olmanız oldukça hoş olmuş.

Ayrıca bu platformun bir de referans sistemi var. Her kullanıcının bir referans kodu var ve bu referans koduyla kayıt olan her kullanıcının harcadığı işlem ücretlerinin %50’sini siz kazanabiliyorsunuz. Bu da platformun bir artısı.

Kripto paralar deyince akla ilk Bitcoin gelse de aslında birçok farklı kripto para bulunuyor. Fakat bu yazıda özellikle en bilineni olan Bitcoinden bahsettik. Lakin aynı site üzerinden, Bitcoin’den sonra en değerli ikinci sanal para olan Ethereum da alabilirsiniz. Yatırımınızı hangi birim üzerinden yapabileceğiniz size kalmış ama bu işlemler için Bitlo’yu güvenle kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Sponsor Kategorisinde Son Yazılar