kişisel blog
Kişisel Blog Takip Etmenin Yararları ve Kişisel Bloglar Üzerine bir yazı.

Kişisel Blog Takip Etmenin Yararları ve Kişisel Bloglar Üzerine

5

Günümüzün popüler bilgi paylaşım platformları olan bloglar, bugünkü yazımızın konusunu teşkil ediyor. Kişisel blog nedir? Düzenli olarak blog takip etmenin bize ne gibi faydaları olabilir? Neden bizleri takip etmelisiniz?  Bunların ve daha fazla sorunuzun cevabını sizlere kendi cümlelerimle yanıtlamaya çalışacağım.

Öncelikle Kişisel blog nedir? sorusuyla başlayalım. Kişisel blog; isminden de anlaşılacağı üzere kişisel deneyimlerin, beğenilerin, eleştirilerin, herhangi bir konu hakkındaki bilgilerin paylaşıldığı web tabanlı bir platform olarak tanımlanabilir. Günümüzde aktif olarak belki de yüzbinlerce blog bulunmaktadır. İnternet üzerinden ulaşamayacağımız bilgi nerdeyse yok denecek kadar azdır. Modern çağın getirdiği bu güzel özellikler sayesinde oturduğumuz yerden istediğimiz her bilgiye saniyeler içerisinde ulaşabiliyoruz. Birçok site ve blog, bilgi edindiğimiz platformların başında gelmektedir.

Kişisel blog bana göre kişinin kendi fikirlerini içermeli, anlatacağını kendi cümleleriyle ifade edebilmelidir. Kişisel blog şöyle olmalı böyle olmalı tarzında diktelerden kaçınıyorum çünkü sonuçta bloglar özgür bir ortama dayalı ve onlara neyi nasıl yapacaklarını söyleyebilecek hakka da sahip değilim. Bu mecralarda herkes fikirlerini ve düşüncelerini özgürce ifade ediyor. Sizler de internet üzerinden blog okuyarak, takip ederek bir konuya birçok pencereden bakabilme fırsatı yakalamış oluyorsunuz. Blog yazarları, tekdüzelikten uzak olmalı ve konuları insanlara farklı kapılardan ulaştırabilmelidir.

Biraz da sitelerin temalarına değinmek istiyorum. Siz nasıl düşünüyorsunuz tam olarak bilmiyorum ancak bir siteye girdiğinizde sizi direkt olarak istenmeyen iğrenç bir reklam karşılıyor ise o siteye karşı ön yargıyla bakıyorum. Bir de kapattıkça açılan saçma reklamlar zaten sizi direkt olarak o siteden çıkartıyor. İnternet sitelerinde reklam mutlaka olacaktır ancak bu reklamlar okuyucuları ne kadar az rahatsız ederse site kalitesini o denli artıracaktır diye düşünüyorum. Temaya gelecek olursak, arka planda okuyucuların gözlerini yormayacak açık renkler tercih edilmeli bence. Site düzeni de okurken sizleri siteye bağlayıcı olmalıdır.

kişisel blog yazarları

Kişisel blog takip etmenin bizlere kattıklarından da bahsetmeden geçmeyelim. Öncelikle belirtmek isterim ki kişisel blogların büyük bir çoğunluğunda tek bir yazar vardır. Bir kişi de tahmin edeceğiniz üzere sürekli olarak içerik paylaşmakta zorlanacaktır. Ayrıca o blogta sadece o kişinin teleskopundan olaylara bakacaksınız. Oysa bizim sitemizde bir düzineden fazla yazarımız bulunmaktadır. Hergün düzenli olarak güncel birçok konuda yazılar yayımlamaktayız. Yazar sayımızın fazlalığı nedeniyle sizlere birçok bakış açısı sunmanın yanı sıra, yazı sıraları arasında uzun bir süre olması sebebiyle daha kaliteli içerikler çıkarmak için bolca vaktimiz oluyor. Bu sebeplerle sizlere birçok blogtan daha ilgi çekici ve kaliteli içerik sunduğumuzu iddia edebilirim sanırım. Kısa bir reklam arasından sonra konumuza dönelim 🙂

Kişisel blog takip etmenin okumanın elbette birçok yararı vardır. Ben sizlere birkaçını göstermek istiyorum. İlk olarak her gün yeni bir şeyler öğrenmenin zevkini sizlere yaşatacaktır. Sizlere güncel konuları takip etme fırsatı sunacaktır ve bu işi haber sitelerinden daha zevkli hale getirecektir. Sizlere yeni ufuklar kazandıracaktır. Okuduğunuz yazıdan belki tatmin olmayacak aklınıza yeni soru işaretleri vuku bulduracaktır. Bu da sizi yeni araştırmalara sevk edecektir. Boş vakitlerinizi çoğu zaman kitap okuyarak geçirmenizi tavsiye ederim ancak sosyallikten de uzaklaşılmamalı. Bloglar da boş vakitlerini verimli bir şekilde geçirebileceğiniz ortamlardandır.

Sitemizin ve bizlerin eksiklerini yorumlarınızla iletmenizi rica ediyorum sizden. Bizlerin daha iyi hale gelmesinde sizlerin de katkısının olmasını çok isteriz. Önerileriniz, yorumlarınız bizler için gerçekten çok değerlidir. Her geçen gün yeni şeyler öğrenip sizlere de aktarmaya çalışıyoruz. Son olarak sitemizi de takip etmenizi ve takip ettirmenizi şiddetle öneriyorum. Ayrıca, blog yazarları için 13 altın tavsiye yazımıza da bakmanızı tavsiye ediyorum. Yorumlarınızı bizlerden esirgemeyiniz.

5 Comments

  1. Güzel bir yazı teşekkür ederim. Ama bir şey kafama takıldı. Kişisel bloglar size tek pencereden bakış sağlar bizim gibi çok yazarlı mecralar daha iyi gibi biz izlenim aldım ben doğru mu? O halde neden kişisel blog takibi yararlı bişiy olsun.

  2. Yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle. Biz de kişisel blog kategorisindeyiz diyebilirim yani genel bir kapsamda kullanım yapmıştım. Anlatmak istediğim kısmı doğru anlamışsınız. Yani burada diğer bloglarla bizim blogumuzu karşılaştırdım denebilir. Aslında sürekli takip ettiğiniz şeklinde söylesem daha doğru olurmuş. Sürekli takip ettiğiniz tek yazarlı bloglara göre bizim blogumuzda daha farklı bakış açıları görebilirsiniz şeklinde bitirebilirim. Ancak bu demek değil ki sadece bizim blogumuzu takip edin. Elbette diğer bloglardan da çok şey öğreniyoruz. Tekrardan okuyup geri dönüş yaptığınız için çok teşekkür ederim. Daha iyi olmak için çaba göstereceğiz.

  3. Kişisel bloğum var ve yazması da kişisel blogları okuması da çok keyifli . Mutlu günler.

  4. Kişisel Blogları takip etmek oldukça etkili ve güzel bir eylem. Bu konuyla ilgili yazılarınızı ilgiyle takip ediyorum. Başarılar.

  5. Gerçekten okumaya değer, klişelerin dışına çıkabilmiş, sıradışı kişisel blogları her zaman takip etmeye değer buluyorum…

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

İnternet Kategorisinde Son Yazılar