Türk Dizileri
Türk Dizileri

Türk Dizileri

2

Ben de ülkemizde çekilen Türk dizileriyle övünmek isterdim ama olmuyor. Maalesef sevdiğim dizilerin çok azı yerli. Milletimiz de çekilen dizilerin çok bayat olduğunun nasıl farkına varmıyor anlamıyorum. İlk başta yazıma kanal ve dizi ismi vererek başlamak istemiştim ama adlarını gördüğümde bile tiksindiğim için vazgeçtim. Yani arkadaşlar siz de biliyorsunuz ki kanallarda çekilen her iki diziden birinde “aşk” kelimesi geçiyor ve herhangi bir sevgi kelimesi içermesi yüzdesi de %75 in üstünde. İnanmıyorsanız açın kendiniz bakın. Geçenlerde bi açıp bakayım dedim kanallardaki dizi isimlerine, cidden içim bayıldı. Yani hem bu dizilerde oynayanlar yeteneklerini boşa harcıyor hem de bu dizileri yazanlar. Bu senaryoları nasıl yazıyorlar anlamıyorum. Dizi resmen aşk, entrika, aşk, entrika diye ilerliyor. Bizimkilerin beyni gerçekten solmuş. Aynı evlenme programlarında olduğu gibi işte…

Bir de dizinin çekildiği ve hitap ettiği seviye meselesi var. Çekildiği seviye hep üst düzey, sosyete hayatını yansıtıyor. Mekanlar hep pahalı, telefonlar zaten reklam amacıyla kullanılıyor. Lüks arabaları kiraya veren insanlar da zaten böyle dizi çekenler sayesinde kazanıyor. Ben kendi yaş aralığım olan 18-22 lerinde hiç kimsenin böyle diziler izlediğini zannetmiyorum. Çünkü yabancılar güzel dizi yapıyorlar ne yapalım. TRT'nin diğer kanallarda çekilen dizilerde kullanılan mekanların hep elit ve büro tipi olmasıyla ilgili bir sözü vardı. Adamlar haklı. Sen dizide normal bir aile seviyesi göstermiyorsun ki. Sonra bizimkiler de bu dizileri izleyip anca hayal kuruyorlar. Neyse yeter, milletimize hem böyle diziler çektikleri için hem de gidip pervasızca böyle dizileri izledikleri için kızıyorum. Ama onlar da haklı, izleyecek başka bir şey mi var ?

Kitap okumayı seven ve bu devirde herkesin kendine göre haklı olduğuna inanan bir şahısım. Çağ deviren fikirler üretmeye tekrar başlamamız gerektiğine inanırım. Ne demiş atalarımız: Önce eğitim!

2 Comments

  1. maalesef haklısınız, şuan izlediğim 2 dizi var. O dizide de nadiren aşk sahneleri bulunuyor. Yani, izlediğim diziler, asla aşk içermeyen dizilerden.

    • Milletimize normal diziler lazım dedikleriniz gibi, ama işte iyi dizi sanki bulunmaz hint kumaşı. Tabi bir de evlilik programları var.

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Eleştiri Kategorisinde Son Yazılar