World of Warcraft Classic Geri Dönüyor

/
3

Uzun zamandır ilk defa yazı başına tekrar döndüm. Telefonuma gelen sayısız “yazını yaz, zamanın geçiyor” mesajı etkisini şimdi gösterdi ve bende buradayım. Son zamanlarda ilgimi başka odaklarda topladım, bunlardan birisi de World of Warcraft Classic.

Zaten ilgisi olanlar heyecanlı bir bekleyiş içerisindeler. 13 sene öncesinden kalma bir oyun için böylesine bir heyecan… Nitekim anlıyorum ve ben de bu heyecanlı insanlardan birisiyim. Klasik versiyonunun dönemlerinde daha küçük bir çocuk olmama rağmen bir kaç kere oynama fırsatım olmuştu ve çok beğenmiş olsam da her ay para ödeme fikri hoşuma gitmediğinden kendi üyeliğimi açtırmadım. Bu fikirde de sabittim ta ki bu sene WoW Classic’in tekrar geleceği açıklanana kadar.

Orijinal oyun versiyonunu adamakıllı hiç oynamamış olsam da yazı yazmam için beni öldüren bir arkadaş, beni özel bir WoW sunucusuna davet etti. Daveti kabul ettiğim gibi de beni kendine çekti. Zaten kılıçlar, ejderhalar, atlar, zırhlar; fantastik şeylere karşı bir ilgim var, kendimi dipsiz bir kuyu içinde buldum. Kocaman kılıcı olan bir nightelf olarak girdim işe, uzmanlaştığımda ise buz büyücüsü bir cüce. Kocaman açık dünya da orklarla iskeletlerle savaştım. Bir lonca kurma fırsatım bile oldu. Yüz yüze tanışmadığım internet insanlarıyla salı gecesi 40 kişi toplanıp ateş lordu Ragnaros’u bile kestim. Zamanı gelince Zul’Gurub’a sefere çıktık aynı grupla. Tonlarca kez kaybettik, onlarca kez kazandık.

Sonuç olarak bu anılar tekrar yaşanmak için fırsat buldu. WoW 27 Ağustos 2019 tarihinde geri geliyor ve benim gibi binlerce belki de yüzbinlerce kişi bunu bekliyor. Yalnız fiyatı ceplerimizi biraz ateşleyecek gibi.

Bütün bunların dışında zaten kendine ait bir WoW topluluğu oluştu ve beta testi şu an devam etmekte. Bilenler bilir ve yayıncıları takip edenler görmüştür; herkes sabırsız bir bekleyiş içerisinde. Beta testindeki kullanıcılar ise topluluk etkinlikleri ile Twitch yayınlarında ilk sıralara ulaştı. Turnuvalar, hız yarışları, açık dünya savaşları, eşya kapmaca gibi aksiyonu bitmeyen bir sürü etkinlik hali hazırda devam etmekte.

Eğer sizlere bahsettiğim gibi fantastik öykülerin hayranı iseniz bakmanızı tavsiye ederim. Hatta size kolaylık olsun diye bir video bırakıyorum herkese iyi bir yaz tatili dilerim.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=TcZyiYOzsSw]

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=vlVSJ0AvZe0]

3 Comments

  1. Seni Nostalrius’a çeken ve Vanilla WoW’un tadına baktıran bir insan olarak, yazıda bana batırılan iğnelerin hepsini kabul ediyor, Azeroth’daki hükümranlığınızın devamını temenni ediyorum. Kılıcınız keskin, BIS şansınız bol olsun. Benim gibi 100 defa BRD girip bir item düşüremeyenlerden olmayın… 🙂

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

İnternet Kategorisinde Son Yazılar