Parlak Jurnal Ödüllü Yazı Yarışması

Parlak Jurnal Ödüllü Yazı Yarışması’nın sonuçları belli oldu!

parlakjurnal yazı yarışması kitap ödülleri

Birçok açıdan objektif olarak değerlendirdiğimiz yazıları puanlayarak bir sıralamaya tabi tuttuk.

Yarışmamıza katılan yazıların hepsini 11 kriter ve 110 puan üzerinden değerlendirdik. Yazıları toplamda 7 kişilik ekibimiz puanladı. Objektif olmak amacıyla, değerlendirmeler ve puanlamalar sırasında, yazıların yazarları gizlendi ve aynı zamanda hiçkimse başkasının puanlamasını görmedi.

Yazıları değerlendirirken oldukça zorlandığımız anlar oldu. Yarışmamıza gönderilen yazıların birçoğu oldukça kaliteli ve güzel yazılardı. Katılan yazıların hepsinin oldukça ufak puan farklarıyla birbirinden ayrıldıklarını belirtmek isteriz. Örneğin, yarışmada birinci olan yazı ile ikinci olan yazının arasındaki puan farkı sadece 0,7142 gibi komik bir sayıya tekabül etti. Lakin bu yarışmayı yapıp bir sıralama oluşturabilmemiz için bu farkları göz önüne almak zorundaydık.

Yarışmamıza katılan herkese teşekkür ediyoruz. Daha önce belirttiğimiz gibi, yarışmaya katılan yazıları sitemizde yayımlayarak okurlarımıza sunacağız.

Amacımız hem güzel bir etkinlik yapmak hem de katılımcılarımıza gücümüz yettiğince kitap dağıtabilmekti:

Yarışmamızda birinci olan katılımcımıza 5 kitaplık İlber Ortaylı seti,

İkinci olan katılımcımıza 3 kitaplık Halil İnalcık seti(Kronik Kitap Yayınları tarafından okurlarımız için gönderilmiştir. Kendilerine teşekkür ederiz.),

Üçüncü olan katılımcımıza 3 kitaplık Türk Büyükleri seti(Kronik Kitap Yayınları tarafından okurlarımız için gönderilmiştir. Kendilerine teşekkür ederiz.),

Ve 4 ila 10. olan katılımcılarımızın her birine birer klasik dünya edebiyatı kitabı hediye edeceğiz. (Monte Kristo Kontu, Germinal, Bir İdam Mahkumunun Son Günü, Madame Bovary, Sineklerin Tanrısı, Vadideki Zambak, Gurur ve Önyargı)

Yarışmamızın kazananları:

1- Ozan Öner: Atilla İlhan’ın Romancılığı
2- Sema Akçe
3- Erva Nisa Boz
4-10 arası katılımcılarımız(sıralamadan bağımsız karışık yazılmıştır): Mutlu Ceyhun Altınkaya, Fatma Yavuz, Seniye Sümeyye Çelik, Nurhan Fincan, Merve Keskin, Mücahit Hazar, Ceylan Budanur.

İlk 10 sıralamaya giremeyen tüm katılımcılarımızın da hakkını yememek isteriz. 110 puan üzerinden değerlendirilen yazılarda sıralamalar arasındaki puan farkları çoğu kez 1 puanı dahi geçemedi. Bu yüzden herkese güzel yazılarından dolayı da ayrıca teşekkür ediyoruz.

Hediyeleri gönderebilmemiz için, kazanan katılımcılarımızın adres bilgilerini parlakjurnal@gmail.com e-posta adresine göndermelerini bekliyoruz.

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Genel Kategorisinde Son Yazılar