minyonlar animasyon kapak

Üç Süper Animasyon Filmi Tavsiyesi

3

Aşağıda sizlere son zamanlarda izlediğim üç güzel animasyon tavsiyesi vereceğim. Üçü de birbirinden güzel olan bu animasyonların her biri farklı kategoride, her biri farklı konularda. Buyrunuz…

 

Primal Tales Of Savagery (İlkel: Vahşet Hikayeleri)primal animasyon

Diyelim ki insanlık çağının başlangıcında, avcılık toplayıcılık zamanında evinize yiyecek götürmek için ava çıkan bir babasınız. Avınızı tamamladınız, artık ne avladıysanız, dağları tepeleri aşıp eşinizin ve çocuklarınızın yanına dönüyorsunuz. Evinize yaklaşmışken uzaktan çığlıkları duyuyorsunuz ve ne var ne yok bırakıp silahınızla evinize doğru koşmaya başlıyorsunuz. Tam yaklaşmışken uzaktan eşiniz ve çocuklarınızın dinozorlar tarafından tek lokmada yutulduğunu görüyorsunuz. Ne yapardınız? Hayatınızı mahveden bu canavarlarla savaşmaya mı başlardınız? Yoksa kendinizi onların ortasına mı bırakırdınız? Peki ya bu dinozorlar da aslında yavruysa? Başka bir dinozorun çocukları ve sadece içgüdüleriyle hareket edip yiyecek arayan doğanın yaratıklarıysa?

İşte Primal Tales of Savagery’de bu hesaplaşmayı yaşayan mağara adamının hayatını izleyeceğiz. Biliyorum, farklı bir hikaye farklı bir giriş. Hatta bunları okurken size komik bile gelmiş olabilir. Ama sonuçta ortada Samuray Jack’in de yapımcısı olan Genndy Tartakovsky’nin oluşturduğu bir dram var ve bunu izliyoruz. 4 bölümden oluşan (Spear and Fang, River of Snakes, A Cold Death ve Terror under the Blood Moon) bu 1,5 saatlik animasyonu çocukların izlemesini kesinlikle tavsiye etmiyorum. Çok fazla şiddet içeriyor. Ayrıca herhangi bir konuşma olmadığı için altyazıya da gerek yok. İyi seyirler.

 

Minions Holiday Special (Minyonlar: Tatil Özel Filmi)

Minyonları artık bilmeyen yoktur. Çılgın Hırsız animasyon filmleriyle ünlenen ve en son kendi isimleriyle “Minyonlar” isimli bir film çıkan bu yaratıklar gerçekten çok sevimli ve çılgınlar. Bu yüzden haklarında yapılan her şey insanlık tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor ve çocuklar da bu yaratıkların hayranı tabiki.

Sanırım yılbaşı tatili için çıkarılan 20 dakikalık bu kısa animasyon filmi, 4 farklı kısa hikaye anlatıyor. Hepsi de farklı konularda minyonların başından geçen olaylara değiniyor. Filmde önceki filmlere ait kesitler görmek de mümkün. Kısa filmlerin aralarına da eski DVD’lerde olduğu gibi güya reklamlar koymuşlar. 4 kısa filmin hepsini de güzel ve komik tabi ki. Tüm yaş grubundan herkese tavsiye ederim.

 

Wolfwalkerswolfwalkers animasyon

Eski ve sihirli bir dünyada geçen bu animasyon, geceleri kurtlara dönüşebilen insanları konu alıyor. Bu insanların sonunu getirebilecek tehditler var ve bilinmezlikte dost olanlar bu tehditlere karşı savaşıyor bu animasyonda. Şahsen bu animasyon bana çok önceleri izlediğim 2012 tarihli Kurt Çocuklar (Wolf Children) isimli bir anime filmi ve Love Death and Robots isimli bir kısa animasyon dizisinden bir bölümü anımsattı. Bahsettiğim bu hatırladıklarım da bu filmin konusuna benzer şeyleri işliyordu. Özellikle Kurt Çocuklar animesini izlemenizi de tavsiye ederim.

Ayrıca Wolfwalkers (ki tam Türkçe isim çevirisi olmadığı için böyle yazmak zorunda kalıyorum) daha önce izlediğim bir animasyona benzer çizimlere sahip. Adı The Secret of Kells idi ve o da güzeldi, aynı firma tarafından yapılmışlar zaten ve Wolfwalkers’da The Secret of Kells’e de bir gönderme var. İyi seyirler.

Kitap okumayı seven ve bu devirde herkesin kendine göre haklı olduğuna inanan bir şahısım. Çağ deviren fikirler üretmeye tekrar başlamamız gerektiğine inanırım. Ne demiş atalarımız: Önce eğitim!

3 Comments

  1. Primal Tales Of Savagery özellikle ilgimi çekti, yalnız hiçbir konuşma olmaması beni bir tereddüde düşürdü 1,5 saat boyunca sırf görüntü izlemek nasıl olur diye. Yine bir fırsatta izlemeyi umuyorum. Teşekkürler öneriler için :))

  2. bütün animasyonları izlemişimdir ancak bunları hiç görmedim minyonlar hariç. en kısa sürede izleyeceğim. Animasyon filmi tavsiyeleri için teşekkürler. klişe ama izlemeyenler için wall e ve Ratatuy’u tavsiye ederim bende

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Film Kategorisinde Son Yazılar