Klaus yılbaşı
Klaus

Yılbaşı Tatilinde İzlenebilecek Filmler

1

Bir yılın daha sonu geldi ve gözler yeni bir yıla çevrildi. Her yeni seneyi umutla bekleyen insanlar yine aramızda. Her yeni seneyi “yine mi zorluklar çekeceğimiz bir yıl” diyerek istemeyen insanlar da aramızda. Hayat bu. Lakin bizi gerçek dünyadan biraz da uzaklaştırabilen filmler bu yılbaşı tatilinde bizi eğlendirebilir. Sizlere aşağıda yılbaşı tatilinde hem tek başınıza hem ailenizle sıkılmadan izleyebileceğiniz güzel filmlerden bahsedeceğim.

Klaus

İlk filmimizin adı Klaus. Bir animasyon olan bu filmde bazı ülkelerin kültüründe olan Noel babanın nasıl çıktığı anlatılıyor. Lakin çoğu memlekette zaten bu isimle değil de Santa Claus diye hitap ediliyor. Bu filmde de daha gerçekçi bir şekilde anlatılmış. Eğlenceli de bir film. Olağanüstülük, sihir falan yok. Hatta Noel ismi bile doğru düzgün geçmiyor. Tüm dünyaya hitap ediyor yani.

Bir postacı gencin kuzeye yakın bir kasabaya posta memuru olarak atanmasıyla başlıyor her şey. Daha sonra oyuncakları olan bir adam buluyor, dost oluyorlar falan. Oradan yürüyor hikâye. Kasabada da iki aile var. Bunlar birbirleriyle kavgalı. Bu iki adamın dostluğu bu ve bu ailenin kavgasıyla film buluşuyor. Tavsiye ederim, güzel film.

Karayip Korsanları Serisi

Tatilde tek tek film izleyip hemen bitiren kişiler için tek lokmada yutamayacağını bir şey koymak istedim buraya da. Karayip Korsanları bildiğiniz gibi güzel bir yapım. Sıkılmadan izleyebileceğiniz, öyle ağır bir dram içermeyen filmler bunlar. Hatta çoğu yerde güleceksiniz. Kategorilersek aksiyon, macera ve komedi diyebiliriz bu filme. Neden komedi? Çünkü Johnny Deep var elbette. Bu adam gerçekten Filmin başrolünü oynayan (ya da başrollerinden birini mi demeliyim bilmiyorum) Kaptan Jack Sparrow karakterine tam uyum sağlamış.

İlk üç filme Elizabeth Swann ve William Turner isimli iki genç aşığın maceralarına odaklanan filmde, genelde hazine peşinde koşuyorlar. Çünkü adı üstünde, filmin içinde korsan var. Korsanlar işi ne? Hazine aramak elbette. Özelikle olağanüstü durumların olduğu bu filmlerde herkes birbiri arkasından iş çeviriyor. Bu da filmleri daha eğlenceli yapıyor.

Dördüncü ve beşinci filmlerde de farklı hikayeler var. Farklı kişiler var. Hatta beşinci filmde ikinci nesil olarak Elizabeth ve William çiftinin çocuğunu bile görebiliyoruz. Bunların da ilginç hikayeleri var.

Bunlar yine aile ile izlenebilecek güzel filmler. Her sahne normal değil tabi ama yine de izlenebilir bir seri.

karayip korsanları yılbaşı

Son olarak da çocuklar varsa Oyuncak Hikayesi serisini, yoksa John Wick serisini size izlenebilecek güzel filmler olarak önerebilirim. İyi seyirler, iyi tatiller.

Kitap okumayı seven ve bu devirde herkesin kendine göre haklı olduğuna inanan bir şahısım. Çağ deviren fikirler üretmeye tekrar başlamamız gerektiğine inanırım. Ne demiş atalarımız: Önce eğitim!

1 Comment

Yorum bırakın

Your email address will not be published.

Film Kategorisinde Son Yazılar